Anasayfa » Sağlık Bilgisi » Muzun Kendisi Biryana Kabuğunun İnanılmaz Faydası !

Muzun Kendisi Biryana Kabuğunun İnanılmaz Faydası !

Muzun Kendisi Biryana Kabuğunun İnanılmaz Faydası !2

Özellikle çocukların en vazgeçilmez meyvesi olan muzun faydası saymakla bitmiyor.Fakat araştırmalara göre muzun kabuğu içinden de kıymetliymiş. İşte muz kabuğunun inanılmaz faydaları Size, yaz-kış ayrımı olmadan sofralarımızdan eksik etmediğimiz muzun kabuğunun da tam bir şifa deposu olduğunu söylesek ne dersiniz?Ayakkabı boyasından diş temizleyeme kadar sayısız yararı var işte bunlardan bazıları…Ayakkabı üzerine sürülen muz kabuğu, ayakkabıyı temizlerken, aynı zamanda ayakkabıya canlılık ve parlaklık da kazandırmaktadır.

1

Sinek ve benzeri canlıların ısırıkları nedeniyle, insan teni üzerinde oluşan kaşıntılar, muz kabuğu ile giderilebilmektedir.Muz kabuğu, topuk bölgesine sürülmek sureti ile uygulandığında, topuk bölgesini rahatlatır ve uzun vadede nasırlar konusunda faydası dokunur.Vücudun çeşitli yerlerinde bulunan kabarmış siğilleri, muz kabuğu sürerek güzelce temizlemek, muz kabuğunun bir başka faydasını ortaya çıkarmaktadır.Sivilceli yüzler için muz kabuğu, faydalı ve zahmetsiz bir yardımcıdır. Gün sonunda güzelce temizlenen yüz bölgesine, yatmadan önce muz kabuğu sürülür.Tarih boyunca muz kabuğunun iç kısmının bazı yaralara sürülmesi, çeşitli kaynaklarca doğrulanmaktadır. Sedef hastalığında da bu yöntemin kullanıldığı, bir başka bilinen uygulamadır.

3

Cildin daha güzel ve taze bir hal alması için uygulanan cilt maskesi, muzun şifasından yararlanılmak maksadı ile basit bir şekilde hazırlanır.Potasyum deposu olan muzun tansiyonu düşürme, kalbi aritmilerden koruma, kas güçsüzlüğünü azaltma gibi onlarca faydası var.Bazı kanserlere karşı korur B6 vitamininden zengin yapısı muzu özellikle bazı kanserlere karşı korunmada da önemli doğal bir güç haline getiriyor.

Muz ve kabuğu, dişleri temizlemeye ve beyazlatmaya da yardımcıdır.

4

Düzenli muz tüketimi ülsere karşı bünyeyi korur, özellikle hidroklorid aside karşı midede kalın bir koruyucu tabaka oluşmasına yardımcı olur.

Potasyum tansiyonun dengelenmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.