Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Mucize ! Ameliyatsız göz kapağı estetiği

Mucize ! Ameliyatsız göz kapağı estetiği

Neştersiz uygulamalar artık yüz gençleştirmede hatta vücut sıkılaştırmada oldukça başarılı bir şekilde uygulanıyor…

56b

Dr. Eylem ACAR

Üst ve alt göz kapaklarında oluşan gevşeyip, buruşmuş cilde neştersiz gençlik sağlamak mümkün…

Artık tüm dünyada ameliyatsız çözümler ön plana çıkmaya başlıyor… Kısa iyileşme süreleri, risk almak istememek gibi nedenlerden dolayı artık ameliyatsız işlemler daha çok tercih sebebi olmaya başladı. Cilt dokusunun yapılandırılması, güçlendirilmesi, sıkılaştırılması için artık günümüz teknolojisi oldukça ilerlemiş olduğundan da ameliyatsız çözümler gittikçe artmaktadır. 1990 yılından itibaren ameliyat sayıları azalırken cerrahi dışı işlemler artmaya başlamıştır. 2010 yılında toplam estetik girişimlerin yüzde 34’ü cerrahi, yüzde 66’sı ameliyatsız çözümlerdi. 2000-2014 arasındaki 14 yıllık döneme bakıldığında estetik ameliyatlarda yüzde 12 azalma, cerrahi dışı işlemlerde yüzde 154 artış olduğunu göstermiş yapılan araştırmalar…

Yaşlı ve yorgun bir görünüm veriyor

Ameliyatsız neştersiz uygulamalar yüz gençleştirmede, sıkılaştırmada hatta vücut sıkılaştırmada bir süredir oldukça başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Göz kapaklarında da son teknolojiler sayesinde artık ameliyata gerek kalmadan neştersiz gençlik sağlamak mümkün. Tüm cildimizde olduğu gibi; göz kapaklarımızda da zamanla oluşan elastikiyet kaybı, sarkma kişiyi olduğundan fazla yaşlı ve yorgun gösterebiliyor. Göz çevresine başarılı bir şekilde uygulanan botulinum toksin uygulamaları, dolgu, mezoterapi ve PRP uygulamaları maalesef ki göz kapaklarındaki sorunları gidermeye yeterli olmuyor. Son yıllarda geliştirilen dünyada da birçok ülkede başarılı bir şekilde kullanılan “Plazma” enerjisi sayesinde artık neştersiz, operasyonsuz bir şekilde göz kapaklarını gençleştirebilmek mümkün. Dr Eylem Acar Kliniği’nin
sahibi Dermatolog Dr. Eylem Acar, bu konuda şu bilgileri verdi:

Plazma nedir?

Madde katı haldeyken enerji verilirse önce sıvı sonra da gaz haline geçer. İşte bu haldeyken enerji vermeye devam edersek yani gaz halinde bir enerji uygularsak plazma elde ederiz. Kısaca iyonize atmosferik gaz da diyebileceğimiz bu enerjiyle çeşitli uygulamalar uzun zamandır yapılmaktadır. Sağlıkta kullanılabileceği çalışmalar sonucunda ortaya çıkarılmıştır. Çevre dokulara zarar vermeksizin istenmeyen doku veya hücre topluluklarının ortamdan uzaklaştırılması temel felsefedir.

Nasıl çalışır?

Plazma enerjisi nonablativ soft cerrahi ya da softsurgery olarak adlandırılmaktadır. Cihazın uygulama ucunda oluşan enerji ile hedef dokudaki potansiyel farkından dolayı ortamdaki atmosferik gazlardan oksijenin iyonizasyonu ile ark oluşmakta ve bu sırada yaklaşık 1800 C sıcaklık oluşmaktadır ki bununla yüzeyde bulunan istenmeyen dokular süblime olmaktadır. Bu süblimasyon esnasında diğer kullanılan cihazlar lazer ve koterlerden önemli farkı olarak çevreye ve subkütan dokulara istenmeyen herhangi bir enerji veya ısı akışı olmamasıdır.

Avantajları nelerdir?

Özellikle göz kapakları ameliyat olma sınırına gelen fakat ameliyat olmaktan çekinen kişiler için çok güzel bir seçenek… Göz kapaklarında sarkmalar ve kırışıklıklar genç yaşlarda da oluşabiliyor. Genç yaş grubu için de güvenle tercih edilebilir. Sadece lokal anestezik kremler ile uyuşturularak yapılabilen ve kısa sürede iyileşme sağlayan, ağrı ve acı vermeyen, yan etkisi olmayan bir tedavi seçeneğidir.

3
Öncesi

2
Sonrası

Nasıl uygulanır?

Uygulama alanı lokal anestezik kremlerle 30 dakika uyuşturulur. Yüzey bir dezenfektanla temizlenir sonra buz uygulaması yapılarak işlem tamamlanır. Göz kapağında ödem oluşabilir, onun için özel antihistaminik ve antienflamatuar göz damlasının günde 3 defa kullanılması önerilir.
Temizlik için saf sabunlar, bebek sabunları ile temizleme önerilir, kozmetik veya ilaç kullanılmaz. Mutlaka renkli güneş koruyucu uygulanmalıdır. 1 hafta 10 gün içinde kabuklanmalar tamamen dökülür alttan pembe sağlıklı yeni deri çıkar, bu dönemde de güneşten korunmak çok önemlidir.

Kaç seans uygulanır?

Ortalama olarak ayda bir yapılan seanslarla 1-3 seans diyebiliriz. Gençlerde ve kırışıklıkları henüz ameliyat olma seviyesine gelmemiş göz kapaklarında 1 seans yeterli olabiliyor. Tamamen kişinin ve kırışıklıkların durumuna göre seans süreleri değişmektedir. Herhangi bir yan etkisi olmadığı için sorunun durumuna göre gerektiği zamanlarda uygulanabilme seçeneği sunması da ayrı bir avantajı.

Tekrar gerekir mi?

Göz kapağı için ameliyat olanlarda verilen kadar süre verebiliriz yani 5-10 yıl, tabii daha erken de sorun oluşabilir ama herhangi bir 2. seansın sakıncası yoktur.

Kimlere uygulanmaz?

Sadece otoimmün dediğimiz bağışıklık sistemi bozuk olanlarda, kronik cilt hastalığı olanlarda uygulanmaz.

Hangi durumlar için uygundur?
En etkili olduğu sorunlar:
– Alt ve üst göz kapağı kırışıklıkları (ameliyatsız blefaroplasti) başta olmak üzere;
– Yüzdeki kırışıklık özellikle dudak üstü çizgileri (sigara çizgileri),
– Lekeler (güneş, hamilelik),
– Akne izleri ve yara izleri skar dokusu, akne tedavisi,
– Yüzeyel benler ve siğiller.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.