Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Mobil cihazlarda yüzde 532’lik artış!

Mobil cihazlarda yüzde 532’lik artış!

Mobil sektörün ön plana çıkması ile birlikte yatırımların da mobil’ e doğru kaydığı şu günlerde Facebook’tan ilginç bir istatistik bilgi geldi. Facebook’ta paylaşılan videoların izlenme oranı, masaüstü bilgisayarlarda izlenme oranlarına kıyasla mobil izlenmede %532 artış olduğu gözlendi.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook

yaptığı analizde aktif 1.35 milyar aktif kullanıcısının videoları izleme oranlarının son iki yılda büyük bir ivme kazandığını ve mobil cihazlardan izlenme oranının yüzde 532 arttığını kaydetti.

Yapılan açıklamada, insanların özellikle akıllı cep telefonları gibi mobil teknolojiler kullanan cihazlar sayesinde paylaştıkları fotoğraf ve videolarla internet ortamında “yeni dünya dili konuştuğu” ve bu dilin, kısa, zaman açısından da etkin ve güçlü mesaj iletilmesine olanak sağladığı belirtildi.

eMarketer firmasının yaptığı araştırmasına dayandırılan açıklamaya göre, yeni dilin en önemli öğelerinden videoların, mobil cihazlar yoluyla Facebook’ta izlenme oranının son iki yılda yüzde 532 arttığı ifade edildi.

Bu verilerin tüm mobil videolarda  2018 yılına kadar 14 kat artmasının beklendiğine yer verilen açıklamada, Facebook’ta video izlemelerinin yüzde 65’in mobil cihazlardan gerçekleştirildiği kaydedildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.