Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

MicroUSB ile Şarj Edilebilen Pil: Lightors

Tekrar şarj edilebilen pilleri biliyorsunuzdur. O pilleri şarj eden cihazlar hem çok uzun sürede şarj edilmesini sağlıyor, hem gereksiz bir yer kaplıyor, hem de fiyatları gerçekten çok yüksek. İşte bunları ortadan kaldırmak isteyen bir proje, Kickstarter’da destek bekliyor.

Lightors projesinin geliştiricileri, şarj edilmesi için ayrıca bir cihaza ihtiyaç duymayan microUSB bağlantılı lityum pillerin önümüzdeki yıllarda en fazla tercih edilen teknolojik yeniliklerden bir tanesi olacağını düşünüyor. Basit bir microUSB kablo ile enerji alabileceği cihazları kullanabilen (laptop, PC) pil, 500’ün üzerinde şarj edilebiliyor.

1500 mAh normal kalem pil ve 600 mAh’lık ince pil olmak üzere iki farklı versiyonu bulunacak Lightors’un bu yılının Ağustos ayında 4 $’dan satılması planlanıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x

Check Also

Babam Benim Malımı Aldı

Asr-ı saadette biri gelip sevgili Peygamberimize(A.S.) babasından şikâyet etti:— Ya Resûlallah! babam benim malımı aldı, ...