Merhabalar

Merhabalar,

Merhabalar,

Bugün sizinle sıklıkla karşılaştığımız içerik hazırlama konusunda yaşadığımız sorunları büyük ölçüde çözecek bir kaç programı tanıtacağım. Ses tanıma teknolojileri ile içerik hazırlamak daha önce çalıştığım pek çok Hintli içerik yazarında gördüğüm bir strateji idi. Akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilen herkesin büyük bir hızla içerik hazırladığını öğrenmiştim. Aynı yazılımın kurumsal firmalara hizmet veren bir şirket olan GVZ ses teknolojileri tarafından Türkçe versiyonu yapıldığını öğrenince çok sevinmiştim. Daha fazla giriş bilgisi vermeden programları ve nerelerden indirebileceğinizi belirteyim;
Dragon Speech Recognition – Bu program ile akıcı İngilizce konuşan arkadaşlar kolayca içerik hazırlayabilirler. Tanıma oranı gerçekten şaşırtıcı derecede başarılı. 199 dolara satılıyor ancak program ne yazık ki korsanların eline düşmüş vaziyette. Netten kolayca indirilebiliyor 🙂
GVZ FreeTalk – Öncelikli olarak hakimlerin ve doktorların konuşmalarını yazıya dökmek için ürünler üreten GVZ firmasının ürettiği bu ürün ile kolayca konuşmalarınızı yazıya dökebiliyorsunuz. 180 TL’ye satılan Standart sürümü edinebilirsiniz. Pro sürümde çok daha kapsamlı olan ses tanıtma teknolojileri kullanılıyor. Şahsen satın aldığımda ses tanıma performansını çok beğenmedim. Ancak yaklaşık 3 saat alan, ses tanıtma sistemini tamamladığınızda güzel dönüşler alacağınıza inanıyorum.
Ürünün demosunu içeren bir de video hazırlamışlar. Burayı tıklayarak izleyebileceğiniz videoda, gerçekten etkileyici bir performans gösterdiğini görüyoruz. Ancak ürünün orjinalde bu kadar mükemmel olduğunu söyleyemem. Elbette ben ses tanıtma bölümü ile çok ilgilenmediğim için böyle olmuş olabilir. Keşke firma ufak bir demo dağıtıp kullanıcılara deneme imkanı sunsaymış. Şayet riske edebileceğiniz bir bütçe varsa denemenizi önerebilirim.

Şimdilik bültenin sonuna geliyoruz. Çok daha keyifli ve para kazandıracak konularla önümüzdeki günlerde sizlerle olacağım.

Yarın görüşmek üzere,
Herkese bol kazançlar!
Yiğit Konur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.