Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Merdiven

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Katlar arasındaki mesafeyi aşmaya yarayan merdivenler, aynı zamanda ev içinde güzel bir görüntü sağlayabilir. İçeriden merdivenli evler, çoğu kişi için daha cazip gelebilir. Bu tarz evlere genel olarak dubleks, trübleks denir. Merdivenlerin ev içerisinde sağladığı hoş görüntü, merdiven tasarımıyla daha da ilgi çekici hale gelebilir.

Genel olarak bu tarz evlerde kullanılan merdivenler ahşap olur. Kişilerin zevkine ve tarzına göre bu seçenekler değişebilir. Ancak evin şekline göre dizayn edilmeyen merdivenler, evde hem hoş bir görüntü sağlamaz hem de evin kullanışlığını bozabilir. Bu yüzden merdivenli eve sahip olan kişilerin bu hususlara dikkat etmesi gerekebilir.

Merdivenin yeri: Araştırmaya başlarken, ilk yapmanız gereken, merdivenin kullanım amacını anlamak. Sorulacak sorular: Üst katlar ne kadar sıklıkla kullanılacak? Hangi odalar bulunacak?

Güvenlik: Merdiveninizi seçerken güvenliği de ön planda tutun. Özellikle de yaşlılar ve çocuklu evler. İki merdiven arasında tavsiye edilen yükseklik 190 mm ile 195 mm arası; derinlik ise 240 mm ile 355 mm arası.

Alanın büyüklüğü: Diğer önemli belirleyici ise alanın büyüklüğü. Çok büyük bir alanınız yoksa da merak etmeyin. Kompakt ve stil sahibi pek çok seçenek mevcut.

Küçük alanda merdivenler: Spiral merdivenler (döner merdiven) yine kompakt bir başka çözüm. Farklı malzemelerle spiral merdivenlerden inanılmaz şık tasarımlar elde edebilirsiniz. Ama dikkat, bu merdivenlerin kullanımı diğerlerine kıyasla biraz daha zordur.

Bizde Klasik Merdiven olarak, en güzel merdiven modellerini en kaliteli ürünlerle sunuyoruz… Sizde eviniz için en uygun merdivene sahip olmak için https://klasikmerdiven.com‘u ziyaret edin…


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.