Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » MEBBİS Giriş (2015) – MEB Öğretmen Özür Grubu Atama Başvuru Yapma

MEBBİS Giriş (2015) – MEB Öğretmen Özür Grubu Atama Başvuru Yapma

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

MEBBİS Giriş (2015) – MEB Öğretmen Özür Grubu Atama Başvuru Yapma1

Mebbis, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan ve öğretmeler ve öğrenciler ile ilgili işlemlerin internet üzerinden yapılmasını sağlayan e-okul uygulaması kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor. MEB, eğitimdeki kaliteyi artırmak ve daha iyi bir şekilde eğitim hizmetleri sunmak adına MEBBİS üzerinden çeşitli uygulama ve modüller geliştirmektedir. Bu doğrultuda ortaya çıkan projelerden bir tanesi e-okul projesidir. Öğrencilerin okuldaki durumları, sınav notları ve devamsızlık durumları ile ilgili bilgileri online olarak sunan sistem veliler tarafından da oldukça fazla kullanılıyor. E okul öğretmenler içinde kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Sistem üzerinden okul ve öğrenciler ile ilgili bilgiler edinilmenin yanı sıra aynı zamanda öğretmenlerin atanma ve rotasyon ile ilgili tercih ve sonuçları sorgulama işlemleri de yapılabilmektedir. MEBBİS giriş, E okul Öğretmen Giriş ve E okul girişi ve Öğretmen Eş durumu atama başvuru yapma ile ilgili detaylar haberimizde.

2015 MEB ÖZÜR GRUBU EŞ DURUMU ATAMA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK

MEBBİS GİRİŞ NASIL YAPILIR
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim ve öğretimde kaliteyi amaçlayan projelerden birisi olan MEBBİS projesi öğretmenlerin de kurumsal işlmelerinde onlara büyük kolaylık sağlıyor. MEBBİS sistemine giriş yapmak isteyen öğretmenler https://mebbis.meb.gov.tr/ internet adresine giriş yaparak karşılaştıkları ekran üzerinde kullanıcı adı, şifre ve güvenlik kodunu girerek işlemlerini yapabilirler.
2015 ÖĞRETMEN EŞ DURUMU ATAMALARI (TAYİNLERİ) VE BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR
Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışan öğretmenlerin 2015 yılı için özür grubu eş durumu atama başvuruları bugün başlıyor. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın verdiği öğretmen eşler ayrı kalmaması için talimatı ile özür grubu atamaları 11 Ağustos Salı günü başlıyor.
2015 EŞ DURUMU ATAMA (TAYİN) KILAVUZU NE ZAMAN YAYINLANACAK
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapıalcak olan eş durumu tayin atamaları için başvuru kılavuzu henüz yayınlanmadı. Klavuız yayınlandığında ajanshaber.com sitemziden takip edebilirsiniz.

E OKUL ÖĞRETMEN GİRİŞİ İÇİN TIKLAYIN

MEB e okul öğretmen girişi yaparak sisteme dâhil olan öğretmenler, not gibi bilgileri yönetim panelinden girebilmektedir. E okul öğretmen girişi yapmak için kişilerin öğretmen olması gerekmektedir. Öğretmen dışında yöneticiler de e okul yönetici paneline giriş yapabilmektedir. Fakat normal kişiler ya da öğrenciler e okul öğretmen girişi yapamamaktadır. MEB e okul öğretmen girişi yapıldıktan sonra normal e okul portalından farklı olarak yönetim paneli görüntülenmektedir. E okul öğretmen girişi sonrasında yönetim paneli üzerinden işlem yapacak öğretmenler öğrencilerin ders ve diğer notlarını girebilmektedir. E okul öğretmen girişi ile girilen bilgiler sonrasında istenildiği zaman öğrenci ve velilerin online olarak sorgulama yaparak bilgi alabilmesi mümkündür. Bu açıdan herhangi bir sorun yaşamanıza gerek kalmadığı gibi istenildiği anda online olarak not ve devamsızlık bilgisine MEB güvencesi ile ulaşmanız mümkündür.

Etiket: mebbis, mebbis giriş, mebbis giriş nasıl yapılır, mebbis giriş 2015, mebbis öğretmen eş durumu atama başvurusu 2015
KAYNAK: Ajans Haber


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.