Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Maden suyunun fazlası tansiyonu çıkartıyor!

Maden suyunun fazlası tansiyonu çıkartıyor!1

Artan hava sıcaklarının özellikle tansiyon hastalarını olumsuz yönde etkilediği belirtilirken, hastaların bol miktarda maden suyu tüketmesinin de tansiyonlarını yükseltebileceği belirtildi.
TUZLU GIDALARA DİKKAT!
Doç. Dr. Gülcan Abalı, havadaki nemle birlikte şiddeti artan aşırı sıcaklardan olumsuz etkilenen tansiyon hastalarına önerilerde bulundu. “Hastaların beklenmedik bir şikâyetleri olduğunda mutlaka kontrole gitmeleri önemli” diyen Doç. Dr. Abalı, hipertansiyon hastalarının bol su ve sıvı almasını önererek, “Aşırı su ve tuz kaybı, kontrol altında hipertansiyonu olan bir hastanın kan basıncında ani düşmelere yol açabilir. Ayrıca kan basıncını düşürmek için kullanılan ilaçların bazıları da vücuttan su ve elektrolit atımı sağladığı için olumsuz bir tablo meydana gelebilir. Bu nedenle hipertansiyon hastaları mümkün olduğunca bol su ve sıvı almalı, tuzlu gıdaları tüketirken de ölçülü olmalıdırlar” dedi.

KAYNAK: HaberTurk

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.