Lpg Tank Çeşitleri

Lpg tank çeşitlerinde bahsedecek olursak Türkiye’de iki adet tank modeli bulunmaktadır, bunlar silindir ve simit olmak üzere onlarda değişik litre ve çapta çeşitleri vardır. Tanklar aracınıza en uygun çeşit ve çapta seçilerek takılır.Aracınıza takılan tank çeşidi ne olursa olsun taktırdıktan sonra mutlaka tam dolum yapmadan gaz kaçırma olasılığına karşı denetimini yaptırın, tank üzerinde bulunan göstergenin yakıt dolumunu tam yada aldığınız kadar göstermesine dikkat edin. Taktıracağınız simit türü tankların bagajın altında kalacağı için üzerine delici aşırı ağırlık konulmamasına dikkat edilmelidir. Aracınızın benzin kullanırken, Lpg kullandığımda da performansı düşmesin istiyorsanız kaliteli Lpg sistemi taktırmanız gereklidir.

1. Simit Modeli

Bunlar genellikle aracınızın bagaj kısmında bulunan işletme kısmına takılır. Araç bagajında fazla yer kaplamamasını isteyen araç sahipleri genelde bu tip tankları tercih etmektedir. Ancak bu stepneyi yanınıza almamak demektir.

2. Silindir modeli

Silindir modeli genellikle yoğun olarak tercih edilen bir tank çeşididir. Her türlü araca rahatlıkla takılan bu tank stepneyi yerinden kaldırmanız gerekmez aracınızda biraz yer kaplasada şehir dışına çıktığınızda aracınızın stepneyi yanınızda olacaktır. Eğer aracınızın motor hacmi büyükse ve jip kullanıcıysanız ve uzun yola gidiyorsanız kesinlikle silindir takmanız gerekir uzun yolda sürekli  Lpg istasyonu aramak zorunda kalabilirsiniz.Eğer şehir içi araç kullanıyorsanız size orta dereceli silindir yetecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*