lpg fiyat

LPG’de indirim Şubat 2014’te

Önceki gece yarısı gelen 30 kuruşluk zamla ‘ucuz yakıt’ özelliğini büyük ölçüde kaybeden LPG’de kış bitmeden indirim yapılmayacağı öğrenildi. Enerji bürokratlarına göre indirim en erken şubatta.
Fiyatı bir gecede 30 kuruş birden artan LPG’de kış bitmeden indirim görünmüyor. Enerji bürokratları ile sektör temsilcileri LPG fiyatlarının önümüzdeki yılın şubat ayından önce eski seviyelerine gelmesinin mümkün görünmediğini söylediler. Bürokratlar, doğalgazda da benzer artış baskısı oluştuğunu, ancak BOTAŞ’ın zararı üstlenmesi nedeniyle zammın piyasaya yansıtılmadığını bildirdiler.

Şubat’ı bekleyin

LPG’de yaşanan sürpriz zamma ilişkin teknik değerlendirme yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bürokratları ile sektör temsilcileri, indirim için “Şubat 2014”te birleşti. BUGÜN’e bilgi veren kaynaklar, LPG’nin Türkiye’den farklı olarak dünya genelinde ısınmada daha fazla kullanılmaya başladığını, bunun yanı sıra LPG’nin kullanım alanının giderek genişlediğini belirtti. Rusya, Ukrayna ve Norveç gibi ülkelerde kış şartlarından dolayı hem tüketimin arttığını hem de üretimin düştüğünü belirten kaynaklar, şubat sonrasında durumun yeniden normale dönebileceğini ifade etti.

24 Şubat 2014 tarihli Türkiye geneli benzin istasyonlarında ortalama litre pompa fiyatı 3,23 TL’den satılmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*