Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Kartal Oto Sanayi » lpg de tekleme sorunu

lpg de tekleme sorunu

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Karbüratörlü ve sıralı sistemlerde genellikle ateşleme sisteminden meydana gelir lpg de tekleme sorunu  karbüratörlü sistemlerde tekleme medana geldiğinde öncelikle Lpg servisine giderek aracın Lpg ayarında problem varmı yokmu kontrol ettirmeliyiz. Özellikle karbüratörlü sistem araçlarda lpg ayarı yapılırken motora giren hava miktarı düzgün ayarlanmazsa düşük devirlerde, kalkışta tekleme ve lpg de performans sorunu meydana gelmektedir.

Lpg ayarında sorun yoksa ve araçta tekleme problemi devam ediyorsa araç tamir servisine giderek bujiler ve ateşleme sistemine ait parçaları kontrol ettirerek arızalı parçayı tespit ettirip değiştirmeliyiz. Arızalı parça değişiminden sonra Lpg de tekleme sorunu ortadan kalkacaktır.

Sıralı sistem lpg li araçlarda aracın ateşleme sisteminde hata yoksa ve benzinde her hangi tekleme durumu görünmüyorsa lpg enjektörlerinden biri arıza yaptığından dolayı lpg de tekleme sorunu ortaya çıkmaktadır.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.