Lpg Beyni

Lpg Beyin Montajı Nasıl Yapılır ?

Lpg beyin montajı yaparken en önemli etkenlerden birisi lpg beynini karbüratör kısmına en yakın mesafede bağlamamız ve regülatörde bulunan gaz çıkış ucunun dik yukarıya bakar şekilde montaj etmemizdir.
Regülatör karbüratör kısmına ne kadar yakın olursa Lpg li araçdaki performansda o kadar iyi olur. Sebebini kısa bi örnek vererek anlatalım araç Lpg de rolantide çalışırken regülatörden çıkan gaz basıncı insan nefesi kadardır.

Karbüratöre gelen buhar halindeki Lpg nin düşük basınçta geldiğinden dolayı mesafe ne kadar karbüratöre yakın olursa hem rolantide hemde seyir halinde mesafe yakın olduğundan dolayı karbüratörlü Lpg sistemi bulunan aracın perfonması o kadar iyi olur.

Regülatör Su Girişleri Nasıl Bağlanmalı ?

Su hortumlarını bağlarken acaba regülatörün bu ucu su girişimi yoksa su çıkışımı diye düşünebilir kafanız karışabilir kesinlikle regülatörlerinde su hortumlarında giriş çıkış önemli değildir. Lpg beyni montajı yaparken hortumlarını ters bağlantı yapma şansınız yok.

Lpg beynin de bulunan su girişlerne istediğiniz su ucunu bağlayabilirsiniz su bağlantılarını yaparken özellikle Lpg beynİni takmadan önce beyne ne bağlanan kelepçeler sağlam mı ? su hortumlarında çatlak yırtık var mı ? Su hortumlarını Lpg beynine bağladıktan sonra hortumlarda suyun dolaşmasınına engel olacak kırılma katlanma var mı ? kontrol ederek Lpg beyni montajı tamamen bittikten sonra Lpg li araç çalıştırılarak bağlantılarda su kaçağı ve gaz kaçağı varmı yokmu kontrol edilmelidir.

Regülatöre Gaz Girişi Borusu Nasıl Takılır ?

Lpg li araçların ön kısımda bulunan gaz kesiciden regülatöre gelen bakır boruya regülatör gaz giriş borusu denir. Gaz giriş borusunu bağlarken ilk dikkat etmemiz gereken kural ise anahtar kullanmadan bakır borunun ucundaki civata dişine sahip olan beyin bağlantı rekorunu elimizle iki üç tur sıktıktan sonra anahtarla sıkmalıyız.

İkinci kural ise regülatöre bağlanan bakır borunun bağlantısını yaptıktan sonra araç çalışırken rolantide titreşimden sağa sola sürtmediğne emin olmalıyız ve son olarak aracın kaputunu örttüğümüzde kaputun boruya çarpmadığına emin olduktan sonra araç Lpg de çalışırken gaz kaçağı var mı gaz kaçak dedektörü veya köpükle kontrol etmeliyiz. Lpg beyni montajı sorusunu cevaplamış olduk.

Sıralı Sistemlerde Lpg Beyin Montajı Nasıl Yapılır

Sıralı sistemlerde lpg beyin montajı yukarıda anlatılmış şekilden tek farkı lpg enjektörlerine yakın mesafede takılmasıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*