Lpg beyin

Lpg beyin

Regülatörün Görevi Nedir ?

Lpg beyninin yani ( Regülatörün görevi) ilk olarak Lpg li araçlarda bulunan gaz tankı vasıtasıyla ön tarafa gönderilen basınçlı ve sıvı Lpg yi motor suyundan aldığı sıcaklık ile Lpg beyni yani Lpg regülatörü içerinde hapis olan sıvı Lpg yi ısıtarak genleşmesi ve buhar haline dönüşmesini sağlamasıdır.

 

Ardından buhar haline dönüşen Lpg yi regülatör içerisinde bulunan ( beyin diyaframı ) vasıtasıyla motorun yakıt isteğne göre karbüratöre, veya sıralı sistemlerde bulunan Lpg enjektörlerne göndermesini sağlar ve regülatörün görevi nedir sorusunun cevabı kısaca anlatmış olduk.

Uzun Yolda Lpg Beyni Neden Donar 

Lpg beyni neden donar konusuna açıklık getirecek olursak lpg regülatörünün diyaframının patlak olmasından dolayı motor suyuna gaz basar bu nedenle beyin içerisinde su devirdaimi olmaz, ve regülatöre gelen gazın sogukluğu -40 derce oldugu için lpg beyni donmaya maruz kalır.

 

Motorun silindir kapak contası yanık olması veyada silindir kapağının çatlak olmasından dolayı motorun komresörü suya baskı yaparak su devirdaimini keser ve regülatöre su gitmesini engeller bu nedenlede beyinde donma olur.

 

Su hortum ve kelepçelerinde çatlak ve gevşekliğinden dolayı motor suyu hava yaparak regülatör içerisinde hava boşlugu ulusturur ve su akışı saglanmadığı için regülatör donar. Motor suyu eksik olursa regülatöre yeteri kadar su gitmediği için bir müddet sonra lpg beyni donar.

 

Araçta kışlık termostat takılı değil veya arızalı ise suyu motorda hapsetmeyeceği için kışın çok soğuk havalarda özellikle karburatörlü sistemlerde beyin donar. Böylelikle gaz beyni neden donar muhtemel sebeplerini yukarda sıralamış olduk.

 

Uzun yolda lpg beyni neden donar ? sorusunun cevabı da genelde lpg beyin su bağlantılarının yanlış yapılamasından dolayı meydana gelmektedir.

 

fiyatlar için iletişime geçiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*