Lpg Analiz

LPG ANALİZ Yorumlama Bilgileri

Lpg analiz kapsamında elde edilen ham veriler öncelikle en fazla tercih edilen beş marka ( Atiker, BRC, Lovato, Zavoli, Tartarini) bazında analiz edilmiştir. Katılım 1000 kişiye ulaştığında analize katılan lpgli araç sahiplerinin yaklaşık % 70’inin sıralı sistem lpgli araç sahibi olmaları ve karbüratörlü sistem lpgli araç katılım hacminin daha küçük olması nedeniyle yanıltıcı sonuçlar doğuracağı da dikkate alınarak öncelik sıralı sistem lpg otogaz dönşüm sistemlerine verilmiştir. Analiz katılımının 1500 ‘e ulaşması ile karbüratörlü sistem lpg dönüşüm sistemleri analizleri yayınlanmaya başlanmıştır. Analiz katılım seviyesi 3000 kişiye ulaşması ile yeni sonuçlar yayınlanmaya başlanmıştır.

     Lpg Fiyatları ( Lpg Dönüşüm Sistemleri Fiyatları)

Sadece ortalama fiyat bilgisi verilmesi yerine maliyet hangi fiyat diliminde % kaç olarak gerçekleşmiştir bilgisi grafiksel olarak verilmiştir. Böylece yoğunluk hangi fiyat diliminde olmaktadır net bir şekilde görülmektedir. Ayrıca analize yanlış bilgi girişinden kaynaklı ortalama sapmasından arındırılmış olarak durum anlaşılabilmektedir.

 

     Lpg Dönüşüm Sistemleri Tercih Yüzde Grafikleri

Tüm araç sahipleri içerisinde yani analiz edilen sıralı sistem ise tüm sıralı sistem araç sahipleri içerisinde (Karbüratörlü ise tüm karbüratörlü sistem araç sahipleri içerisinde) analizi yapılan markanın tercih yüzde dilimi diğer markalarla karşılaştırmalı olarak grafiksel olarak gösterilmektedir. Bunun yanında kullanımı en yaygın bulunan sıralı sistem de Renault, Tofaş-Fiat, Opel, Ford, Hyundai, Toyota, Volkswagen ve Honda marka araçlar için, karbüratörlü sistemde Renault, Fiat-Tofaş, Ford, Hyundai ve Toyota marka araçlar için tercih edilme yüzdelikleri diğer lpg markaları ile karşılaştırmalı olarak grafik olarak verilmiştir.

 

     Lpg Sorunları

En belirgin lpg sorunları yüzdesel olarak ve grafik şeklinde gösterilmektedir.

  • Araç seyir halindeyken tekleme
  • Aracın motor arıza lambasının yanması
  • Lpgli kullanım esnasında aracın çekişten düşmesi
  • Araçta lpg kokusu olması
  • Lpg tüketiminin beklenilenden çok yüksek olması
  • Lpg şamandıra ve ışıklı gösterge ayarı problemi
  • Lpg sistemi kaynaklı su eksiltme problemi
  • Benzinden lpgye geçişte aracın sarsılması
  • Araç lpgye geçişte motorun stop etmesi
  • Diğer

Yüzdesel grafikler sayesinde her yüz araçta kaçının analiz edilen lpg markası için bu sorunlara sahip olduğu görülmektedir. Bir araç birden fazla soruna sahip olabileceğinden yüzde toplamları alındığında % 100 ‘ün üzerinde olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*