Lisans Tamamlama Başvuruları ((2015)) Tercihler Ne Zaman Başlıyor / Bitiyor

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Lisans Tamamlama Başvuruları ((2015)) Tercihler Ne Zaman Başlıyor / Bitiyor1

Sağlık önlisans mezunlarının başvuracakları Lisans Tamamlama başvuruları başladı. 3 Ağustos’ta başlayan başvurular 14 Ağustos tarihinde sona erecek. Lisans tamamlama başvurusu yapacak olan adaylar Lisans tamamlama Başvurusu ne zaman bitiyor, Lisans tamamlama son başvuru tarihi ne zaman, Lisans Tamamlama son kayıt tarihi ne zaman, Lisans Tamamlama başvurusu nasıl yapılır, Lisans tamamlama başvurusu e devlet ile nasıl yapılır, Lisans tamamlama tercihleri ve yerleştirme ne zaman yapılacak sorularını merak ediyorlar. 2015 Sağlık Önlisans Lisans Tamamlama ile ilgili detaylı bilgiyi haberimizin detayında bulabilirsiniz.

Sağlık Alanı önlisans programlarında eğitim gören öğrenciler için lisans tamamlama programları için başvurular başladı. 3 Ağustos’ta başlayan başvuru tarihi 14 Ağustos’ta sona erecek. Lisans tamamlama başvurusu 19.11.2014 tarihine kadar olan mezunları kapsayacak. Geçtiğimiz yıl yürüklüğe giren kanunla sağlık alanındaki önlisans mezunları için lisans tamamlama programı açılması hükmü getirilmişti. Bu hükme göre, sağlık alanında önlisans yapan öğrenciler lisans tamamlaması başvurularında bulunabilecekler. Lisans tamamlama başvurusu nasıl yapılır, aöf lisans tamamlama, sağlık lisans tamamlama için kayıtlar ne zaman başlıyor gibi soruların cevaplarını ajanshaber.com sitemizde bulabilirsiniz.

lisans tamamlama son başvuru tarihi ne zaman

E-DEVLET İLE LİSANS TAMAMLAMA BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZ
2015 HEMŞİRELİK LİSANS TAMAMLAMA BAŞVURU NASIL YAPILIR
Sağlık alanı 2 yıllık Meslek Yüksekokulu mezunlarının başvurabilecekleri Lisans Tamamlama başvuruları dün başladı. 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı İçin Açılacak Lisans Tamamlama Programlarına Başvuru Yapacak Adaylar başvullarını 3 – 14 Ağustos 2015 tarihleri arasında e-Devlet şifreleri ile https://yoksis.yok.gov.tr/BTS internet adresi üzerinde yapabilecekler. Başvuru yapacak olan adaylardan ön lisans diploması üzerinde yer alan üniversite, meslek yüksekokulu, program adı ile diploma notunun sisteme girilmesi istenecek. Lisans Tamamlama Tercihler 24-28 Ağustos’ta gerçekleştirilecek.

Bilindiği üzere 19/11/2014 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 6569 Sayılı Kanun’un Geçici Madde 69 uyarınca sağlık alanındaki önlisans mezunları için lisans tamamlama programı açılması hükmü getirilmiştir. Bu hükme göre Yükseköğretim Kurulu tarafından, açılacak lisans tamamlama programlarına başvuru yapılabilecek sağlık önlisans alanları belirlenmiş olup müracaatlar alınmaya başlanmıştır. kamuoyuna bildiririz.

lisans tamamlama ön kayıt başvurusu başladı

LİSANS TAMAMLAMA BAŞVURULARI E DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAK

Sağlık önlisans alanı mezunlarının 2015-2016 yılı Lisans Tamamlama Başvuruları 14 Ağustos’a kadar devam edecek lisans tamamlama başvuruları E- Devlet ya da YÖk’ün resmi sitesi https://yoksis.yok.gov.tr/BTS internet adresinden üzerinden yapılacak.. Başvuru yapmayan adaylar ise 24-28 Ağustos’ta gerçekleştirilecek tercih işlemlerinden yararlanamayacaklar. Adaylar e-Devlet lisans tamamlama başvurularını PTT’den alabilecekleri bir e-Devlet şifresiyle gerçekleştirebileceklerdir. Aşağıda yer alan bağlantı sayesinde lisans tamamlama programlarına başvuru yapabilecek ön lisans programlarına erişebilirsiniz.

LİSANS TAMAMLAMA İLE İLGİLİ RESMİ GAZETE DUYURUSU

Bilindiği üzere 19/11/2014 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 6569 Sayılı Kanun’un Geçici Madde 69 uyarınca sağlık alanındaki önlisans mezunları için lisans tamamlama programı açılması hükmü getirilmiştir. Bu hükme göre Yükseköğretim Kurulu tarafından, açılacak lisans tamamlama programlarına başvuru yapılabilecek sağlık önlisans alanları belirlenmiş olup müracaatlar alınmaya başlanmıştır. Ancak, söz konusu önlisans programlarından mezun olanların sayısı, üniversitelerin kapasiteleri ve eğitim-öğretimin niteliğinden taviz verilmemesi gibi temel ilkeler göz önünde tutulduğunda bütün başvuruların bir defada karşılanamayacağı, dolayısıyla takip eden yıllarda da bu lisans tamamlama programlarının devam edeceği ortadadır. Bu noktadan hareketle, Kurulumuza intikal eden bu yıl belirlenen alanların dışında başka önlisans alanlarının da lisans tamamlamaya ilave edilmesine yönelik taleplerin üzerinde ciddiyetle durulacağını ve Üniversitelerarası Kurul Başkanlığının da görüşü alınarak bir sonraki yılda yapılacak çalışmalarda değerlendirmeye alınacağını kamuoyuna bildiririz.

LİSANS TAMAMLAMA TERCİHLERİ VE YERLEŞTİRME NE ZAMAN YAPILACAK

Lisans tamamlama başvuruları sırasında adaylardan ön lisans diplomasında yer alan Üniversite, Meslek Yüksekokulu, Program adı ile diploma notunun sisteme girilmesi istenecektir. Başvuru yapmayan adaylar, 2015-2016 eğitim öğretim yılı için tercih ve yerleştirme işlemlerinden yararlanamayacaklardır. Başvuruların tamamlanmasının ardından tercihler 24-28 Ağustos 2015 tarihleri arasında aynı internet adresinden alınacaktır. Tercih işlemleri sırasında ön lisans alanlarına göre hangi alanlarda lisans tamamlama programları açılacağı, programların yer alacağı üniversiteler ile kontenjanları ve yerleştirmeye ilişkin esaslar yayımlanacaktır. Yerleştirme işlemleri 3 Eylül 2015 tarihine kadar yapılacak ve Lisans Tamamlama Tercih Sonuçlar https://yoksis.yok.gov.tr/BTS internet adresinden duyurulacak olup adaylara ayrıca posta yolu ile gönderilmeyecektir.

Lisans tamamlama programlarına yerleşen adayların kayıt işlemleri 7-11 Eylül 2015 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır. İlan edilen kayıt tarihlerinde kaydını yaptırmayan adaylar yerleştirme işleminden doğan haklarından vazgeçmiş sayılacaklar ve kayıtları yapılmayacaktır.

Söz konusu kanun uyarınca 19.11.2014 tarihine kadar aşağıda belirtilen ön lisans programlarından mezun olanların sayısı, üniversitelerin kapasiteleri ve eğitim-öğretimin niteliğinden taviz verilmemesi gibi temel ilkeler dikkate alındığında bütün başvuruların karşılanamayacağı hususu göz önünde bulundurularak, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında yerleştirilemeyen adaylar için takip eden yıllarda lisans tamamlama programları açılmaya devam edilecektir.
2015 LİSANS TAMAMLAMA PROGRAMLARINA BAŞVURU YAPABİLECEK ÖN LİSANS PROGRAMLARI
Acil Yardım, Acil Yardım Teknikerliği, Acil Yardım Teknikleri, Adli Tıp, Adli Tıp Teknikerliği, Ağız Diş Sağlığı, Ağız ve Diş Sağlığı, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım, Ameliyathane Hizmetleri, Ameliyathane Teknikerliği, Anestezi, Anestezi Teknikerliği, Cerrahi Teknikerliği, Çevre, Çevre Sağlığı, Fizik Tedavi,Diş Protez, Diş Protez Teknikerliği, Diş Protez Teknolojisi, Diş Teknik Sekreterliği, Diyaliz, Ebelik, Eczane Hizmetleri, Eczane Teknikerliği, Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon, Elektronörofizyoloji, Evde Hasta Bakımı, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi, Hastane Yönetimi ve Organizasyon, Hemşirelik, Hidroterapi, İlk ve Acil Yardım, İş ve Uğraşı Terapisi, Laborant ve Veteriner Sağlık, Nükleer Tıp Teknikleri, Sağlık Yönetimi, Odyometri, Optisyenlik, Ortopedik Protez ve Ortez, Otopsi Yardımcılığı, Paramedik, Patoloji Laboratuvar Teknikleri,Patoloji Laboratuvar, Perfüzyon, Perfüzyon Teknikleri, Podoloji, Protez ve Ortez, Radyoloji, Veteriner Sağlık Teknikerliği, Radyoterapi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sağlık Memurluğu, Sağlık Teknikerliği, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri,Yaşlı Bakımı, Yaşlı Bakım Hizmetleri, Yaşlı Hizmetleri Bakımı.

Etiket: Lisans tamamlama başvuruları ne zaman bitiyor, lisans tamamlama son başvuru tarihi ne zaman, lisans tamamlama tercihleri ne zaman yapılacak, lisans tamamlama hemşirelik, lisans tamamlama başvuru şartları, hemşirelik lisans tamamlama başvuruları ne zaman bitiyor
KAYNAK: Ajans Haber


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.