Lezzetli sağlıklı şeyler

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Lezzetli sağlıklı şeyler1

Eğer çabuk hastalanıyorsanız ve ilaç kullanmaya alışkınsanız, yemek alışkanlıklarınızı ve seçimlerinizi gözden geçirmenizin vakti gelmiş demektir. Bu şekilde sağlığınızı doğal yoldan güçlendirebilirsiniz. Devamını okuyun…

Eğer ilaç almak için sürekli eczaneye gidiyorsanız, yemek alışkanlıklarınızı gözden geçirseniz iyi olur. Sağlıklı yiyecekler sizi soğuklardan, haplardan ve ilaçlardan çok daha iyi korur. Haydi, artık yemeklerimizi sadece en sağlıklı ürünlerden yapalım!

Sarımsak
Bazı insanlar sarımsağın dünyadaki en lezzetli şey olmadığını düşünebilir; ancak kış aylarında sarımsak yemek sağlığınız için bir numaradır. Bir diş ya da bir baş sarımsak doğranır ve içinde bulunan ve bir bakterisit olan alisin maddesinin ortaya çıkması için 10-15 dakika dinlenmeye bırakılır.

Elma
İltihap ve virüs önleme kapasitesine sahip maddeler olan flavonollar bakımından zengindir. Ayrıca elma, iyi bir kahvaltının olmazsa olmazıdır!

Avokado
Kışın yenecek en sağlıklı şeylerden biridir. Soğuk ve griple savaşmamıza yardımcı olan C vitamini içerir. Taze olanları protein, hafif yağlar, mineral tuzları, vitaminler (özellikle de kolkalsiferol ve B vitaminleri) ve potasyum içerir. Vücudumuzun ise bu saydıklarımıza kış mevsiminde son derece ihtiyacı vardır. Bunların yanı sıra avokado, son derece besleyicidir. Dolayısı ile tipik bir kış sorunu olan fazla yeme probleminiz olmayacaktır.

Laminarya, balık yağı
Evde yemek pişirmeyi mi tercih ediyorsunuz? Vücudunuzun savunma kabiliyetini arttıran iyosin, selenyum ve eikosanoik asitler içermeleri bakımından bu ürünleri yemek planlarınıza dahil etmeyi unutmayın.

Greyfurt
C vitamin içeriği açısından lider pozisyonunu koruyor: bu meyvenin günlük tüketim miktarı 100 gramdır! Virütik hastalıklardan korunmanın en iyi yolu, sabah bir bardak greyfurt suyu içmektir. Sağlıklı kahvaltınızda, muhteşem bir asidofil ve bifido-bakteri kaynağı olan yoğurt da yer alabilir. Yani sağlıklı şeyler tüketin ve sağlıklı olun!


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.