Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Leopold Damrosch

Leopold Damrosch

Leopold Damrosch

Leopold Damrosch

Richard Wagner

Richard Wagner

alman kemancı, besteci ve orkestra yöneticisi (Poznan 1832-New York 1885). Richard Wagner’in na-zariyelerini yaymağa çalıştı, 1871’de New York’a gitti ve alman operaları için bir tiyatro ile birçok koro ve senfoni derneği kurdu. Uvertürler, serenadlar, lied’ler ve
birçok keman .konçertosu besteledi. (L) DAMROSCH (Walter Johannes), amerikan orkestra yöneticisi ve besteci (Breslau, Almanya 1862-New York 1950). 1871’de New York’a yerleşen alman kemancısı ve orkestra şefi Leopold Damrosch’un oğludur. Babasıyle çalıştı, onun ölümünden sonra New York Senfoni ve New York Oratoryo derneklerinde, Metropolitan operasında yöneticilik yaptı. 1895’te özellikle alman operaları üzerine çalışan Damrosch Opera topluluğunu kurdu. 1903’te New York Senfoni derneğini yeniden örgütledi, bu derneği Filarmoni derneğiyle birleştiği 1927 yılına kadar yönetti.

Walter Johannes

Walter Johannes

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.