Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Legoland Discovery Centre İstanbul açıldı

Legoland Discovery Centre İstanbul açıldı

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Legoland Discovery Centre İstanbul açıldı1

Doğu Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk LEGOLAND® Discovery Centre’ı, 30 Temmuz’da İstanbul’da açıldı. Açılışta Büyük Şehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Selamet, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Tursab Başkanı Başaran Ulusoy, Merlin Entertainment’ ın yeni açılışlardan sorumlu yöneticisi Craig Dunkerley ve LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner hazır bulundular.

Açılan Merkezin simgesi olan ve Forum İstanbul’un girişine konulan LEGO® parçalarından yapılmış 6 metrelik dev zürafa Zarife ziyaretçileri karşılarken, (AÇEV) Anne Çocuk Eğitim Vakfı’ndan gelen çocuklar rüya gibi bir dünya ile tanıştırmanın mutluluğunu yaşadılar.

LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul, ve tüm şehre insanların ailece eğlenecekleri yeni bir merkezi kazandırmanın heyecanını yaşıyor. 30 Temmuz’da Forum İstanbul AVM’de açılan LEGOLAND Discovery Centre, LEGO® hayranları için muhteşem fırsatlar sunuyor. 3.000 m²’lik bir alana yayılan LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul, sunduğu eğlenceli ve öğretici etkinliklerle 3-10 yaş arası çocuklu aileler için ideal bir ortam oluşturuyor. Açılışın ilk günü (AÇEV) Anne Çocuk Eğitim Vakfı’ndan gelen çocuklar diğer çocuklarla birlikte büyülü bir dünyanın parçası olmanın mutluğunu yaşadılar.

Büyük Şehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Selamet yaptığı konuşmada İstanbul’un LEGOLAND® Discovery Centre gibi yatırımlara ihtiyacı olduğunu belirtirken : “İstanbul artık bir marka şehir haline geldi ve Büyük Şehir Belediyesi olarak bu tür yatırımları her zaman destekliyoruz. Çünkü bu tür yatırımların hepsi İstanbul markasına hizmet ediyor” dedi.

Başaran Ulusoy ise “LEGOLAND Discovery Centre’ın Türkiye’ye gelmesi Türk turizmi için son derece önemli. Bu tarz merkezler yurt dışından ülkemizi ziyaret eden turistler açısından büyük önem taşıyor ve gelen turist sayısını artırıyor” şeklinde konuştu.

Açılışta Büyük Şehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Selamet, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Tursab Başkanı Başaran Ulusoy, Merlin Entertainment’ın yeni açılışlardan sorumlu yöneticisi Craig Dunkerley de hazır bulunurken, LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner şunları söyledi: “ Bu eğlenceli maceraya ilk girişlerinde ziyaretçilerimiz 2 milyon LEGO® parçasıyla dolu bir dünyayla karşılaşacaklar. Ayrıca ziyaretçiler 4D sinema ile yepyeni bir deneyim yaşayacaklar. LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul’da Master Model Builder’dan LEGO® sırlarını öğrenebilir, MINILAND’de İstanbul ve dünyadan sembol yapıtları görebilir ve çok daha fazlasını deneyimleyebilirsiniz. LEGOLAND® Discovery Centre’da anne babaların ve çocuklarının bir arada eğlenebilmesi için her şeyin düşünüldüğü bir merkez olarak hizmete girdi.”

KAYNAK: DHA


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.