Lamine Diş

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Lamine Diş

Dişlerin doğuştan gelen genetik etkenler, sonradan gelen dış etkenler veya ağız-çene yapısı uyumsuzluğunun oluşturduğu etkenler nedeni ile yapısal olarak problemleri olabilir.

Bu problemler; dişlerde çapraşıklık, diş yapısında bozukluk, diş eksikliği, dişte kırık veya çürük görünüm, dişte renk bozukluğu ve leke gibi farklı problemler olabilir. Bu problemlerin hemen hepsi kişilerde estetik kaygıya neden olur.

Estetik olarak kusursuz bir diş görünümüne kavuşmak isteyen hastalar farklı diş tedavi yöntemleri ile dişlerinin düzelmesini sağlayabilir. En popüler diş tedavilerinden biri de lamine diş uygulaması yapılmasıdır.

Lamine diş uygulaması hem kolay hem de doğal bir tedavi yöntemi olduğu için sıklıkla tercih edilir. Tedavi öncesinde ağız ve diş kontrolü yapılır, ağız tedaviye hazır bir hale getirilir. Daha sonra tedavisi yapılacak dişler belirlenir. Dişlerin lamine diş uygulamasına uygun olup olmadığına diş hekimi karar verir.

Eğer dişler lamine tedavi için uygunsa ilk olarak ölçüler alınır. Daha sonra yaprak porselen adı da verilen tedaviye başlanır. Kullanılan maddenin diş ile uyumlu bir yapıda olması, dişlerle uyum sağlaması tercih edilmesinin başlıca nedenidir.

Güneş ışığını geçirebilen lamine diş kaplama son derece doğal görünür. İncecik bir porselenden hazırlanan yaprak porselen dişlerin problemli kısmına uygulanır. Öncesinde ise dişlerin çok az bir kısmı törpülenir. Bu sayede gerçek diş de korunmuş olur.

Eğer siz de gülüş tasarımı yaptırmak istiyorsanız mutlaka 4 Mevsim Diş Polikliniği’ni arayarak ücretsiz olarak muayene olun!


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.