Kymco like 200i

Kymco like 200ikymco-like-200i

Eeki nasıl bir scooter ? Tabiki SUP ufak ama marifetli, küçük ama size yük taşıtmayan, hafif ama görüntüsüyle zarif bir scooter. İşte bu benzetmeler bize Kymco Like200i’yi işaret ediyor. Fabrika çıkışlı soft box’yla, görüntüsüyle, narin göstergeleri ve pratik artçı ayaklıklarıyla, 200cc’nin verdiği motor performansıyla Kymco 2010 yaz aylarında adından çok söz ettireceğe benziyor. Daha önce I25cclik Like’ın abisi Li- ke200i enjeksiyon sistemiyle gerçekten motoseverlerin oldukça ilgisini çekiyor. Aslında çok uzun uzun anlatılmaya gerek olmayan bir model bu.
Hatta hemen az olan eksilerini söylemekte fazda var, çünkü artıları gerçekten çok göz dolduruyor… Eğer boyunuz I.ÖOcm’in üzerindeyse motosikletin üzerinde biraz büyük gözükebilir ve alçak gidon yüzünden uzun yollarda rüzgardan fazlasıyla etkilenebilirsiniz. Uzun yol yapacaksanız hava soğutmalı bir motosiklet olduğundan iki kere düşünmenizi tavsiye ederim. Ve yine uzun yolda 2 kişiyi maalesef biraz yoran bir scooter. Ama şehir içinde ise soft- boxı yolcu inanılmaz bir kolaylık ve rahatlık sağlıyor.

Aslında bunlar pek eksileri sayılmaz çünkü scooter motosikletlerin “maxi scooter” olmadığı sürece uzun yola çıkılmasını biz tavsiye etmiyoruz. Lâkin kendimize fazlasıyla güvenen bir millet olduğumuzdan ve bunun örnekleri sık sık yaşandığı için bu konuya da değinmek istedim. Kymco Like 200i 120 ve l00/80-l4lük tekerlek ölçüsüyle virajda oldukça güven veriyor. Ve kullanılan disk fren sistemiyle deyim yerindeyse frenajda motosikleti yere zıpkın gibi çakıyor, fren performansı konusunda da oldukça güven veriyor. Açıkçası motosikletin fotoğraflarını internetten ilk kez gördüğümde bana fazlasıyla benzer scooterları anımsattı, evet gerçektende de anımsatsa da üzerine bindiğinizde farklı tarzlar da olduğunu ve Kymco’ya bindiğinizi hissediyorsunuz. Diğer scooter benzerliğinden sıyrılmayı başarsa da Kymco’ya SYM’den ezeli bir rakip olan “Fiddle” pek farklı tarzlarda olduğunu söylemiyor.

Trafikte 2-3 kere Fiddle’a rastladığımda “Aa Kymco mu, yok yok SYM sanırım..” dediğim oldu. Gerçekten bu 2 motorun aynı anda test etmek ve size aktarmak isterdim… Eğer kız arkadaşlarım trafiğe çıkmak için benden bir motosiklet tavsiye etmemi isteselerdi, onlaraa önereceğim motosiklet Kymco Like200i (beyaz rengi çok şık) olurdu. Sade, zarif, enjeksiyonlu, kullanılan güçlü fren sistemi, softbox ve sele altı bagajı ile gerçekten bir bayana çok yakışacak bir motosiklet Erkeklere gelirsek, biz biraz güç tutkunu olduğumuz için “ulaşım dışında” erkekleri I2hp’lik bu scooter pek tatmin etmeyecek bir motosiklet.

1 2

Fakat şehir içinde, yazlıklarda, köylerde sadece kısa mesafelerde veyahut akşamüstü sevgilinizle güneşin batışını seyretmek üzere bir sahil kıyısına gitmek için gerçekten ideal bir scooter. Orta segment konusunda ülkemize son yıllarda iddaalı bir pazar oluşturan Kymco gerçekten çok güzel iş çıkarıyor. Uzaktan her motosiklet kaliteli durur lâkin 2010 model bir Kymco’ya yaklaşıp detaylarını incelediğinizde gerçekten işçilik ve ürün kalitesi gözlerinizden kaçmıyor. Üzerine oturup yol aldığınızda ise güvende olduğunuzu hissediyorsunuz. Artan uzakdoğu ürünleri yüzünden motosiklet kullanıcıları yanlış yere yöneliyor, bunu kırmak içinse ülkemize iddialı bir orta segment oluşması gerçekten iyi oldu. işte bu orta segment takımının forvet oyuncularından Kymco’nun Like 200i modelini tanıttık bu ay. Kymco’nun sloganıyla bitirmek istiyorum yazımı, ” Bir kere alınır, yıllarca kullanılır.” Rüzgarınız daim olsun.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*