KYK Yurt Başvuruları Ne Zaman Bitiyor (2015) – Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

KYK Yurt Başvuruları Ne Zaman Bitiyor (2015) – Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?1

Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasından sonra kalacak yer temin etmeye çalışan üniversite öğrencileri kredi yurtlar kurumuna bağlı yurtlara başvuruda bulunmaya başladılar. 11 Ağustos tarihinde başlayan başvurular bugün 17 Ağustos 2015 tarihinde sona eriyor. KYK bursuna başvuru yapan, başvuru yapmak isteyen ya da henüz başvuruda bulunmayan öğrenciler KYK Bursu başvuru ne zaman sona eriyor, KYK başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak, KYK yurt başvuru ne zaman açıklanacak, KYK yurt başvuruları ne zaman bitiyor 2015, KYK bursları ne zaman verilecek, KYK başvuru ne zaman bitiyor? Merak ediliyorlar. 2015 KYK Bursu başvuruları ile ilgili detaylı haberleri ajanshaber.com sitemizden ve haberimizin detaylarında öğrenebilirsiniz.

kyk yurt başvuruları ne zaman bitiyor
2015 -2016 KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTİYOR
Üniversite yerleştirme sonuçları sonrasında Üniversiteyi kazanan öğrencilerden yurt başvurusu yapacak olan öğrenciler için KYK Burs Başvuruları bugün sona eriyor. 11 Ağustos başlayan yurt başvuruları 17 Ağustos (bugün) saat 23.50’da sona erecek KYK Yurt Başvurusu yapacak olan öğrenciler için geri sayım başladı. KYK Yurt başvurusu yapacak olan öğrenciler, Kredi Yurtlar kurumu ve Yurtkur remi internet sitesi www.kyk.gov.tr başvuruda bulunabilecekler.

 

KYK YURT BURS VE KREDİ BAŞVURLARI E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAK
Kredi Yurtlar Kurumu Kredi, burs ve yurt başvuruları için başvuru tarihleri ile ilgili 17 Ağustos’ta sona erecek olan üniversite kayıt döneminin ardından KYK’nun resmi internet sitesi üzerinden öğrencilere duyurulacağı açıklamasını yaptım. Başvuruların KYK internet sitesi üzerinden tamamlanmasının ardından yurtlara yerleşmeye ve kredi/burs almaya hak kazanan öğrenciler e-Devlet https://www.turkiye.gov.tr/ adresi üzerinden kayıtlarını tamamlayacaklar.2

2015 KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK

Bu yıl ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanmış olan öğrenciler (hazırlık ya da birinci sınıf öğrencileri), ara sınıf öğrencileri ve yurt dışı / yurt içi değişim programı kapsamındaki öğrenciler için yurt başvurusu tarihleri farklılıklar göstermektedir. Tüm bu öğrenci grupları ve yurt başvuruları ile ilgili bilgilere, KYK’nın resmi web adresi üzeri olan www.kyk.gov.tr web adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Üniversiteye 23 Temmuz tarihinden sonraki sonuçlara göre yedek kontenjanlar ile yerleşecek olan adaylar ise, ek kontenjan yerleştirme sonuçlarının belli olmasının sonrasında, yurt başvuru işlemlerini, yine www.kyk.gov.tr adresi üzerinden yapabileceklerdir.
KYK YURT BAŞVURUSU İÇİN İSTENEN VE GEREKLİ BELGELER

1. Öncelik Belgesi (Önceliği Olanlar İçin)
Şehit ve gazi çocuğu, (Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak belge)
% 40 ve üzerinde engelli olduğu tespit edilen öğrenciler,( Tam teşekkülü hastaneden alınacak rapor)
Anne ve babası vefat etmiş olanlar,(Bağlı bulunduğunuz Nüfus Müdürlüğünden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgesi)
Lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar,(Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünden alınacak belge)
Lise ve dengi öğrenimlerini Darüşşafaka Lisesinde tamamlayanlar,(Darüşşafaka Lisesinden alınacak belge)
Anne ve/veya babası Gençlik ve Spor Bakanlığı (Merkez Teşkilatı) ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunda çalışanlar veya Kurumdan emekli olanlar (Kurumdan alacakları onaylı belge)
Milli olmuş Amatör sporcular lisanslı (T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğünden alınacak belge/yazı)
Etiketler: KYK yurt başvuruları ne zaman bitiyor 2015, kyk yurt başvuruları ne zaman sona eriyor, kyk yurt başvurusu sonuçları ne zaman açıklanacak
KAYNAK: Ajans Haber


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.