KYK Kredi,Burs,Yurt Başvurusu Ne Zaman Başlıyor / Bitiyor (2015) – Başvuru Tarihi ve Şartları Neler, Kimlere Verilir?

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

KYK Kredi,Burs,Yurt Başvurusu Ne Zaman Başlıyor / Bitiyor (2015) – Başvuru Tarihi ve Şartları Neler, Kimlere Verilir?1

Üniversite kayıtlarının başlamasının arasından eğitim masrafları ve kalacak yer için kredi ve burs başvurusu yapacak olan öğrenciler. 2015-KYK kredi, burs ve yurt başvuruları ne zaman yapılacak, KYK başvuru tarihi ne zaman, KYK Bursunu kimler alabilir ve kimlere verilir, kyk başvuru kimler yararlanabilir gibi soruları merak ediyorlar. Kredi ve burs yurt başvurusu yapacak olan adaylar için başvuruları 3-7 Ağustos tarihleri arasında geçekleşecek. 2015 Kredi Yurtlar Kurumu tarafından kabul edilecek burs, kredi ve yurt başvuru başlangıç ve bitiş tarihi ile ilgili detaylı bilgiyi haberimizde bulabilirsiniz.

kyk burs ve yurt başvurusu ne zaman başlıyor

Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanması sonrasında bir programa yerleşen adayları şimdi de kalacak yer telaşı aldı. Üniversiteyi yaşadığı yerden ve ailesinden uzakta okuyacak olan öğrencilerin tercih ettiği kredi yurtlar kurumu yurtları için kayıt tarihi başladı. Yurt Burs ve kredi başvurusu yapacak olan öğrenciler 3- 7 Ağustos tarihleri arasında Kredi Yurtlar Kurumunun www.kyk.gov.tr adresinden başvuru yapabilecekler.

KYK YURT, BURS VE KREDİ BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

KYK BURSLARI BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER İÇİN TIKLAYIN

KREDİ YURTLAR KURUMU (KYK) BURS VE YURT BAŞVURU ŞARTLARI NELER

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf (Ön lisans, lisans, özel yetenek, ek kontenjan,yüksek lisans ve doktora) öğrencilerinin Burs/Öğrenim ve Yurt başvuruları önümüzdeki günlerde duyurulacak takvime göre belirlenen tarihlerde Yurt-kur’un resmi web sitesi ‘www.kyk.gov.tr’ adresinden alınacaktır.’’

E-kayıt uygulaması 2015-2016 dönemi için YURTKUR ‘a ait asil ve yedek listeden yerleşmeye hak kazanan öğrencileri kapsayacak. Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlara kayıt yaptırma hakkını kazanan öğrenciler için e-kayıt zorunlu da olmayacak, öğrenciler isterlerse şahsen de kayıt yaptırabilecekler.

3-7 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan kayıt işlemlerinin ardından Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlarda kalmaya hak kazanan öğrenciler 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren de e-kayıt işlemlerini yaptırabilecekler.

Etiket: kyk burs başvuruları başladı mı, 2015 kyk burs başvuruları ne zaman başlıyor, kyk bursu başvurusu ne zaman, kyk bursu nasıl alınır, kyk başvurusu gerekli belgeler neler, kyk burs başvurusu ne zaman bitiyor
KAYNAK: Ajans Haber


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.