KYK 2016 burs ve kredi sonuçları açıklandı mı? Burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır?

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

KYK 2016 burs ve kredi sonuçları açıklandı mı? Burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır?1

2016 KYK burs ve kredi başvuruları bugün sona eriyor. Peki, 2016 KYK burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır? 2016 KYK burs ve kredi başvuru sonuçları açıklandı mı? KYK burs ve kredi başvuruları ile ilgili bütün detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Binlerce üniversite öğrencinin beklediği KYK burs ve kredi başvuruları bugün sona eriyor. KYK burs ve kredi başvurularınızı 2016 KYK burs ve kredi başvuru ekranıdan yapabilirsiniz. 2016 KYK Burs ve kredi başvuruları http://kyknet.gsb.gov.tr adresinden yapılacak. KYK Burs ve Öğrenim Kredisi başvuruları 4 Kasım 2015 saat 23:59’a kadar devam yapılabilecek. Peki, 2016 KYK burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır?

KYK 2016 burs ve kredi başvuruları açıklandı mı?

2016 KYK burs ve kredi başvuru ekranı 21 Ekim Çarşamba günü açıldı. 2016 KYK burs ve kredi başvuru ekranının açılmasıyla burs ve kreddi başvuru şartları, başvuru tarihlerini, yapılacak işlemlerde açıklandı. Peki yapılan başvurular için KYK 2016 burs ve kredi başvuru sonuçları açıklandı mı? Başvuru sonuçları henüz açıklanmadı. Açıklanır açıklanmaz karar.com’dan öğrenebilirsiniz.

2016 KYK burs ve kredi başvuruları için son saatler

2015-2016 döneminde yurt içinde okuyan ön lisans, lisans, özel yetenek, master, doktora ve ek kontenjan öğrencileri, burs ve krediye “http://kyknet.gsb.gov.tr/” adresinden başvurabilecek. Başvurular için verilen süre, yarın saat 23.59’da sona erecek.

Burs veya öğrenim kredisi için başvuran öğrencilerin beyanının doğruluğu, KYK tarafından kamu kurum ve kuruluşları nezdinde araştırılacak. Beyanların doğru olmadığının belirlenmesi halinde burs veya öğrenim kredisi hakkı iptal edilecek.

Devlet kurumlarından gelen bilgiler doğrultusunda burs ve kredi kazananlara, ocaktan itibaren ödeme yapılacak. Aylık olmak üzere lisans öğrencilerine 330, yüksek lisans öğrencilerine 660, doktora öğrencilerine ise 990 lira kredi veya burs ödemesi yapılıyor. Ayrıca başarılı öğrencileri teşvik amacıyla ÖSYM sınavında her puan türünde ilk 100’e girenlere ve amatör spor dallarında milli olmuş öğrencilere 990 lira veriliyor.

2015-2016 YILI BURS/KREDİ BAŞVURU EKRANINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

2016 KYK burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır?

Adım adım 2016 KYK burs ve kredi başvuru işlemleri aşağıdaki şekilde yapılır:

Birinci adım: KYK resmi web sitesine “www.kyk.gov.tr” adresi girilir. “2015-2016 Öğrenim yılında yurt içinde yüksek öğrenim programına girmeye ÖSYM veya ara sınıf öğrencilerin yurt başvurusu için tıklayınız” sekmesine tıklanır.

2

İkinci adım: Açılan sayfada “Başvuruda dikkat edilecek hususlar “yazısı dikkatlice okunduktan sonra sayfanın en altındaki başvuru şartlarını kabul ettiğinizi onaylamak için onay kutucuğunu işaretleyip “Başvuru ve Güncelleme”sekmeni tıklanır.

Üçüncü adım: Yeni sayfadaki başvuru sahibi kimlik bilgileri doğru olarak doldurulup resimdeki güvenlik kodu girilir.

Dördüncü adım: Açılan yeni sayfada sizden öğrenim bilgileriniz ve okul bilgileriniz istenir.

Beşinci adım: Açılan yeni sayfada sizden ailenizle ilgili bilgiler istenmektedir. (ailede başka eğitim gören varmı,malvarlığı,geliri vb.) sizden istenen bilgileri doğru olarak girmeniz yararınıza olacaktır. (verdiğiniz bilgilerin doğruluğu kesinlikle araştırılacaktır.)

Altıncı adım: Sizden adres bilgileriniz ve e posta adresiniz istenmektedir.

Yedinci adım: Son olarak tüm bilgilerinizin doğru olarak doldurduğunuzdan emin olduktan sonra kaydet sekmeni tıklayrak, 2016 KYK burs ve kredi başvuru işlemleriniz tamamlanmış olacaksınız.

Dikey veya yatay geçiş yapan öğrencilerin dikkatine!

İki yıllık bir yükseköğretim programından yıl kaybı olmadan mezun olup, ara vermeden dikey geçiş sınavı (DGS) ile lisans programına kayıt yaptıran öğrencilerden ön lisans eğitimlerinde Kurumumuzdan burs/kredi almış olanların 2015–2016 öğretim yılında lisans programında kayıtlı olduklarını gösterir öğrenci belgesini Kurumumuza göndermeleri halinde öğrenim kredilerinin nakli yapılıp kredi ödemeleri devam ettirilecektir. Bu durumda olan öğrencilerin yeniden başvuru yapmalarına gerek yoktur.

Dikey geçiş yapan öğrencilerin okula giriş yılı olarak mezun oldukları ön lisans programına kayıt yaptırdıkları tarihi, yatay geçiş yapan öğrencilerin ise ayrıldıkları okula kayıt yaptırdıkları tarihi yazmaları gerekmektedir.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.