Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kuzey Irak’ta 1 Türk askeri şehit oldu

Kuzey Irak’ta 1 Türk askeri şehit oldu

IŞİD terör örgütünün Peşmerge tarafına attığı KATYUŞA ÇNRA mermilerinin bir kısmı Türk askerlerinin de konuşlu bulunduğu Gedu Üs Bölgesi’ne düştü. 1 asker şehit olurken 1 asker de yaralandı.

Genelkurmay Başkanlığı, Kuzey Irak’ta DEAŞ terör örgütü ile Peşmerge güçleri arasında yaşanan çatışmada, DEAŞ’ın attığı Katyuşa ÇNRA mermisinin bir kısmının Türk askerlerinin konuşlu bulunduğu Gedu Üs Bölgesine düştüğünü açıkladı. Genelkurmay, düşen mermi nedeniyle 1 askerin şehit olduğunu, 1 askerin ise yaralandığını belirtti.

İşte Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan o açıklama;

26 Mart 2016 tarihinde; Irak Kuzeyinde DEAŞ Terör Örgütü ile Peşmerge güçlerinin karşılıklı çatışmaları esnasında, saat 15.10 sularında, DEAŞ Terör Örgütü’nün Peşmerge tarafına attığı KATYUŞA ÇNRA mermilerinin bir kısmı Türk askerlerinin de konuşlu bulunduğu Gedu Üs Bölgesine düşmüştür.

Üs Bölgesine düşen mermilerden dolayı bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız hafif şekilde yaralanmıştır. Şehit ve yaralı silah arkadaşlarımız helikopterle Türkiye’ye tahliye edilmiştir. Yaralı silah arkadaşımızın tedavisine Şırnak Devlet Hastanesi’nde devam edilmektedir.

Bölgede tespit edilen DEAŞ Terör Örgütü hedefleri ateş altına alınmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

HAKKARİ VE ŞIRNAK’TAN DA 2 ACI HABER GELMİŞTİ

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde devam eden operasyonlarda 1 özel harekat polisi şehit olurken, 1 özel harekat polisi de yaralanmış, Şırnak’ta ise bir köy korucusu şehit olmuştu.

 

 

Kaynak: AjansHaber

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.