Komşudaki kriz en çok Almanya’ya yaradı

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Komşudaki kriz en çok Almanya’ya yaradı1

Almanya’nın Yunanistan krizinden 100 milyar Euro fayda sağladığı iddia edildi
Alman ekonomistler tarafından yapılan bir çalışma, Almanya’nın Yunanistan krizinden fayda sağlayan ekonomilerin başında geldiğini gösterdi.

100 MİLYAR EURO FAYDA SAĞLADI

Economic Research Leibniz tarafından desteklenen araştırmaya göre, krizin faiz yükünü düşürmesine bağlı olarak Alman hükümeti yaklaşık 100 milyar Euro fayda sağladı. Bu, Almanya’nın Yunanistan’a sağladığı yardımın üzerinde bir rakam.

Müzakereleri devam etmekte olan ve Yunanistan’ı ülkedeki varlıkların neredeyse tamamen özelleştirilmesi gibi bir dizi ağır uygulamaya mecbur bırakan 3. kurtarma paketi kapsamında ülkeye 86 milyar Euro kredi verilmesi planlanıyor.

Almanya, Yunanistan ile uluslarası kreditörler arasında 3’ncükurtarma programı üzerinde müzakerelerin aceleye getirilmesini istemiyor.
Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert yaptığı açıklamada,”Yunanistan ile uluslararası kreditörler arasında müzakerelerin hızla bir sonuca ulaşmasını arzu ediyoruz, ancak üzerinde anlaşılacak kurtarma programının 3 yıl vadeli olacağını unutulmamalı ve müzakereler aceleye getirilmemeli. Geniş kapsamlı reform ve ek tedbirler içerek, işbirliği için uzun vadeli temel oluşturacak bir program ortayakonmalı” diye konuştu.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.