KOCASI CEHENNEME GİDEN KADIN CENNETTE KİMİNLE EVLENİR

KOCASI CEHENNEME GİDEN KADIN CENNETTE KİMİNLE EVLENİR?

kocası ölen kadın

kocası ölen kadın

Dünyada bekâr olarak imanlı bir şekilde vefat etmiş bir kadın Cennete girdiğinde, Cenâb-ı Hak orada onu mü’min bir erkekle nikâhlar. Çünkü, Cennetin zevklerinden birisi de, yeme ve içmenin yanında nikâhtır. Kadın da bu nimetten istifade etmelidir. Bilindiği gibi, Cennetteki her erkeğe iki dünya hanımı yanında derecesine göre hûri ihsan edilecektir. Diğer taraftan, kadın bâkire olarak vefat ettiği gibi, erkeğin de bekâr olarak öldüğü vakıadır. Cenâb-ı Hak bekâr erkekleri de Cennette nikâhlayacaktır. Aynca Cehennemlik erkeklerin Cennetlik olan hanımları, Cennet ehli mü’min erkeklere miras olarak kalır. Çeşitli hadislerde ifade edildiği gibi, mü’min erkekler kendi hanımlarından ayrı olarak bir de Cennetlik hanımlardan bu şekilde olanları nikâhlayacaktır.1 Kıskançlık olmayacak mı? Hayır, olmayacaktır. Çünkü Cennete girmeden önce her türlü kötü duygular inşadan temizlenecek, hep güzel huylar kalacaktır. Bunun için de, ne dünya kadınlan, ne de hûriler birbirlerini kıskanmayacak ve çok iyi geçineceklerdir. KAYNAKLAR: 1. İbni Mâcc, Zühd: 39 11

2 yorum

  1. Kocası cehennemlik olan bir kadın değer dünyada kocasını çok seviyor du ise Allah’u Teala o kadının kocası suretinde bir erkek yaratır kadın o erkeği kocası olarak bilir.Eğer dünyada iken kocası kötü ahlaklı olup ve bu kadın o kocaya ölene kadar sabır etmişse cennette o kadın kimi isterse onunla evlenir.

  2. Kocası cehennemlik olan bir kadın değer dünyada kocasını çok seviyor du ise Allah’u Teala o kadının kocası suretinde bir erkek yaratır kadın o erkeği kocası olarak bilir.Eğer dünyada iken kocası kötü ahlaklı olup ve bu kadın o kocaya ölene kadar sabır etmişse cennette o kadın kimi isterse onunla evlenir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

bool(false)