‘Kırım tatarlarının sorunları ülke içinde çözülmeli’

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

‘Kırım tatarlarının sorunları ülke içinde çözülmeli’

Kırım Tatarları, sorunlarının dışarıdan çözülmesine ihtiyaç duymuyor” diyen Poklonskaya, Kongre’nin bölge sınırları dışında düzenlenmesinin Kırım Tatarları’nın durumunu çok daha kolay şekilde kışkırtma amacı taşıdığını vurguladı.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-08-02 07:15:08Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com
Poklonskaya, şu ifadeleri kullandı: “Kırım Tatarları’nın sorunları varsa, bunları bizim çözmemiz gerekir. İç sorunlar, içeride çözülmeli. Bu sorunlar diğer ülkelerin işi değil. Afrika halklarının sorunlarını Kırım’da tartışmıyoruz. Dolayısıyla Ankara’daki Kongre’nin, Kırım’da en ciddi yasa ihlallerinin yapıldığına dair kılıf hazırlamak ve bunu bir kez daha dile getirmek için tamamen planlı ve özel olarak düzenlenmiş bir durum olduğunu düşünüyorum.”

Kırım’da Kırım Tatarları da dahil olmak üzere tüm halkların sorunlarına özel ilgi gösterdiklerini de belirten Poklonskaya, bölgede çözümsüz kalan bir sorun bulunmadığının altını çizdi.

2. Dünya Kırım Tatar Kongresi, 1-2 Ağustos’ta 12 farklı ülkeden 180 Kırım Tatar sivil toplum kuruluşu ve bazı siyasilerin katılımıyla Ankara’da yapılıyor.
KAYNAK: Sputniknews

 


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.