Kendilerini polis diye tanıtıp gasp ettiler

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Kendilerini  polis diye tanıtıp  gasp ettiler1

Ellerinde silah ve telsiz olan 4 kişi, işyerine girdi. Polis olduklarını söyleyen 4’lüden biri “Kasadaki paralara el koyduk” dedi.

İstanbul’da kendilerine polis süsü veren 4 kişi, Suriyelilere ait bir işyerine girdi ve çalışanlar ile müşterileri tek sıra halinde dizip gasp etti. 13 Ekim’de Aksaray’da yaşanan olay iddiaya göre şöyle gelişti; Ellerinde silah ve telsiz olan 4 kişi, işyerine girdi. Polis olduklarını söyleyen 4’lüden biri “Kasadaki paralara el koyduk” dedi.

‘HIRSIZ VAR’

Kasadaki tüm parayı aldıktan sonra da Suriye’deki tanıdıklarına para göndermek için işyerinde bulunan müşterileri ve çalışanları sıraya soktu. Ardından üzerlerini arayıp bulduğu paraları da aldı. Toplam 720 bin TL’yi alan gaspçılardan biri, kaçarken silahını düşürdü. Bir çalışan, tabancanın oyuncak olduğunu fark edince “Hırsız var” diye bağırdı. Güven Timleri, kaçmaya çalışan gaspçılardan Özkan K.’yı yakalamayı başardı. 3 gaspçı ise izlerini kaybettirdi. Gasp Büro ekipleri işyerine ait güvenlik kamerası görüntülerinden 3 şüphelinin kimliklerini belirledi.Avcılar’da bir eve düzenlenen baskınla, soyguncular olaydan 6 saat sonra paraları sayarken yakalandı. ‘Çocuk kaçırma’ ve ‘tehdit’ gibi 74 suç kayıtları olduğu belirlenen gaspçılardan 3’ü tutuklandı.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.