kemal hut
kemal hut

Kemal Hut Hocaefendi Kimdir?

Kemal Hut Hocaefendi Kimdir?
Rizeli

Kemal Hut Hocaefendi Kimdir?

Kemal Hut Hocaefendi Kimdir?
Nereli? Kısaca Biyografisi
Kemal Hut Hocaefendi hakkında bilgiler

Kemal Hut Hoca Efendi merak edilen kaç yaşında? aslen nereli? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Kemal Hut Hoca Efendi 1934 yılında dünyaya gelen Kemal Hut Hocaefendi hafızlığı doğduğu köyünde tamamlamıştır. Aslen Rize, Sütlüce Köyü nüfusundandır. Asıl soyisimlerinin Hutoğlu olduğunu ancak nüfusta oğlu ekini kaldırdıklarını bu nedenle Hut olarak yazdığını belirtmiştir. İlköğretim eğitimini dışarıdan tamamlamış ardından Kasımpaşa’da Ortaokul tahsilini tamamlamıştır. O dönemde Türkçe ve İngilizce gibi derslerden takdir alan Ali Kemal Hutoğlu yeterli seviyede İngilizce bilmektedir.

Kemal Hut Hoca Efendi Kasımpaşa Caiinde müezzinlik yapan Kemal Hut Hocaefendi’nin 32 senesik Kasımpaşa’da geçmiştir. İki yıl Piyade Camiinde, 30 yıl ise Camii Kebir’de vazife yapmış ve emekliye ayrılmıştır. 27 yaşında evlenmiş ve bu evliliğinden 3 kız, ikide oğlu vardır.

Ayrıca
Kemal Hut Hoca Efendi Recep Tayyip Erdoğan‘ın da Kur’an Hocası olarak sıkça medyada da gündeme gelmektedir.

Kemal Hut Hoca Efendinin Anıldığı Kasımpaşalı Kemal Efendi İlim ve Hizmet Vakfı çatısı altında hizmetlerini sürdürme faaaliyetindedirler

Bir yorum

  1. çok değerli bir hocamız tayyip erdoğanında sanırım bir dönem hocalığını yapmış mevlam böyle değerli insanları başımızdan eksik eylemesin ellerinden öpüyorum kamal hocamızın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*