Anasayfa » Kayıp Nazi altınları bulundu

Kayıp Nazi altınları bulundu

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Kayıp Nazi altınları bulundu1

İkinci Dünya Savaşı’nın Alman mağlubiyeti ile sona ermesinin hemen ardından içindeki altınlarla sırra kadem bastığı rivayet edilen kayıp Nazi treninin Polonya’da bulunduğu iddia ediliyor.

Ülkenin güneyinde, Çek Cumhuriyeti sınırına yakın Walbrzych kentinin dağlık bölgesinde terk edilmiş, zırhlı bir tren bulan adı açıklanmayan iki kişi, avukatları aracılıyla hükümet makamlarına başvuruda bulundu.
Konuyla ilgili açıklama yapan yerel makamlar, iddiaların doğru olup olmadığının saptanması için bölgede çalışmaların sürdüğünü belirtti. Bulunduğu iddia edilen Nazi trenindeki altınların miktarı konusunda henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

HAZİNENİN YÜZDE 10’UNU ALACAKLAR

Polonya yasalarına göre, böyle bir keşif yapan kişiler bulunan değerli eşyaları devlete iade etmek ile yükümlü, Aynı yasaya göre, hazine avcıları bulunan hazinenin belirlenen değerinin yüzde 10’unu alabiliyor.

6 yıl süren savaş boyunca, özellikle savaş ekonomisini finanse etmek adına, toplama kamplarına gönderilen milyonlarca kişinin özel eşyalarına el koyan Nazi yönetimi, 1939-1945 yılları arasında geniş bir altın rezervinin sahibi olmuştu.

KAYNAK: Ntv


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.