Anasayfa » Kasa boş kaldı!

Kasa boş kaldı!

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Transfere büyük paralar harcayan Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi defterini erken kapatarak büyük bir geliri kasasına koyma fırsatını da kaçırdı.

UEFA, Şampiyonlar Ligi’ndeki gelir dağılım sistemini güncelleyerek bu sezondan itibaren ücretlere ciddi zam yapmıştı. Sarı-lacivertli takım gruplara kalma hakkı elde etmesi halinde 12 milyon euroyu direkt olarak kasasına koyacaktı.

Play-off turunu da geçmesi halinde grupta 6 maç oynayacak olan Fenerbahçe, galibiyete 1.5 milyon euro ve beraberliğe 500 bin euro veren bonuslardan yararlanabilecek, tüm maçlarını kazanması durumunda 9 milyon euro ek gelir elde edecekti. Grubu ilk iki sırada bitirerek son 16’ya kalması durumunda ise 5.5 milyon euro daha alacaktı. Tüm bu gelirleri kazanma şansını kaybeden temsilcimiz ayrıca artan yayın gelirlerini de kaçırdı.

Shakhtar Donetsk’e elenerek UEFA Avrupa Ligi gruplarına direkt katılım hakkını kaçıran Fenerbahçe, gruplara kalmak için bu kulvarda play-off mücadelesi verecek.

Fenerbahçe gruplara kalsa bile gelirleri Şampiyonlar Ligi’ne göre oldukça düşük olan Avrupa’nın iki numaralı kupasında yarı final ya da final aşamalarına yükselemediği sürece hatırı sayılır bir kazanç elde edemeyecek.

Fenerbahçe’nin, Devler Ligi’nden elenmesi Türkiye’nin tek temsilcisi olarak bu kulvarda kalan Galatasaray’ın yayın havuzundan alacağı ücretleri artıracak. Gruplara direkt katılacak olan sarı-kırmızılı takım, yayın havuzu gelirlerini de tek başına kasasına koyacak ve en az 20 milyon euroluk bir gelirin sahibi olacak.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.