‘Kardeşimi kurşunladılar’

‘Kardeşimi kurşunladılar’

Şişli’deki evinde 6 kurşunla öldürülen oryantal Aynur Kanbur’un katil ya da katilleri aranıyor. Kanbur’un ablası Dilek Kıymış, kardeşinin çöp atarken tarandığını belirterek “Çığlık olun, hükümetin bireylerine ulaşın bu iş çözülsün lütfen. Çünkü melek gibi bir insan kayboldu gitti” diye isyan etti.

İSTANBUL Fulya’daki evinin kapısının önünde önceki akşam 20.15’te kurşunlanarak öldürülen Mezdeke grubunun dansçılarından Aynur Kanbur’un (49) katili aranıyor. Kurşunlardan 5’i vücuduna, 1’i de yüzüne isabet eden Kanbur, bugün öğlen Zincirlikuyu Camisi’nde kılınacak cenaze namazının ardından Feriköy’de toprağa verilecek.

‘KARDEŞİM KADIN ŞEHİT’
Kardeşinin ölümüyle şoke olan abla Dilek Kıymış, dün Kanal D’deki ‘Renkli Sayfalar’ programına telefonla bağlandı. Kıymış, “Kardeşim çöp atarken başına bunlar gelmiş” dedi. Şüphelendikleri kimse olmadığını söyleyen abla şunları anlattı: “Kardeşimin şüphelenilecek bir hayatı yoktu. Herkes biliyor. Evi tarandı. Evinin içinde çöpünü dökerken apartmana girdi ve kıstırdı benim kardeşimi. Çünkü o açmazdı kapısını. Giriş dairesi burası. Çöple beraber paramparça etmiş kardeşimi. Kardeşim de eğer şehitse kadın şehit.”

‘SPORDAN GELMİŞTİ’
“Rica ediyorum ses olun, çığlık olun, hükümetin bireylerine ulaşın bu iş çözülsün lütfen. Çünkü melek gibi bir insan kayboldu gitti. Kızı aradı beni, dışarıdaydı işten gelmek üzereydi. ‘Teyze evden arıyorlar, eve gitmen lazım. Silah sesi varmış bizim dairede’ dedi. Kardeşimi aradım cevap vermeyince hemen gittim. Polis doluydu içeride zaten. Kardeşimle 19.10 gibi konuştum. Spora gitmişti o gün. ‘Spordan geldim, çok yorgunum kızım geliyor, yemek hazırladım yemek yiyeceğiz’ dedi. Gündüz ona ulaşabilseydim akşam kardeşime gidecektim.”

‘7 YIL ANNEMİZE BAKTI’
“Çöpü daire kapısının önüne koyma saati var onun. Rutindir 20.15… Olay yakın takibi gösteriyor. Bilmiş, takip etmiş ama kim? Öldürme amaçlı biri gelmiş. 9 kurşun, 2 tanesi sekmiş. 7 tanesi vücudunda. Bu nasıl bir canilik? 2 kişi oldukları birinde siyah kapüşon, diğerinde siyah atkı olduğu yönünde bir bilgi verildi mahalleli tarafından. Kardeşim 7 sene anneciğine baktı. Üzüntülerini gömdü. Başına bu iş geldi. Annemizi kaybedeli 2.5 yıl oldu.”

‘AİLESİNE ÇOK BAĞLIYDI’
AYNUR Kanur’un ekip arkadaşı Mezdeke dansçısı Dilek Maltepe şunları söyledi: “O kadar emin konuşuyorum, bu bir sevgili-erkek olayı değil. Resmen infaz edilmiş kız. Çok düzgün yaşayan, ailesine bağlı bir insandı. Aynur bir hastalık geçirdi ve bundan çok etkilendi. Kimse tarafından tehdit edilmiyoruz, öyle arkadaşlarımız yok. Öyle bir ortamımız yok.”

‘ANNEM MELEK GİBİYDİ’
AYNUR Kanbur’un 28 yaşındaki kızı Dilara Güngör de Beyaz TV’deki ‘Sakın Kaçırmayın’ programına telefonla katıldı. Akşam annesiyle görüştükten sonra evden ayrıldığını ve 1 saat sonra annesinin öldürüldüğünü anlatan Güngör, “Annem melek gibiydi, kimseyle bir sorunu yoktu” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.