Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kanal Tedavisi Ücreti

Kanal Tedavisi Ücreti

Dişler; yiyecek ve içeceklere, genetik yapıya, yanlış bakım uygulamasına bağlı olarak çürüyebilir. Ancak bu çürüklere zamanında müdahale etmek önemlidir. Çürükler başta kendini belli etmeyebilir, bu nedenle düzenli olarak diş hekimine görünmekte fayda vardır.

Kendini göstermeyen çürükler veya arada bir ağrı yapan ve hastalar tarafından önemsenmeyen çürükler zamanla yayılabilir. Bir noktadan sonra dayanılmaz şekilde ağrır ve acil tedavi gerektirir. Eğer çürükler henüz diş yüzeyinde ise diş dolgusu uygulaması yapılır.

Ancak diş çürükleri dişlerin derinlerine indiyse yani diş kanallarına kadar ilerlemişse bu durumda kanal tedavisi uygulaması yapılmalıdır. Kanal tedavisi dolgu uygulamasına göre daha zor ve daha uzun bir süreç içerir.

Diş dolgusu her zaman kanal tedavisine göre daha kolay bir işlemdir. Bu nedenle hastaların düzenli olarak diş muayenesi olması avantajlı bir durumdur. Kanal tedavisi günümüzde pek çok hastaya uygulanır, tedavinin başarı oranı oldukça yüksektir. Dişlere uygulanan kanal sonra çürüme veya rahatsızlık görülmez.

Bunun yanı sıra kanal tedavisi ücreti de diş dolgusuna nazaran daha yüksektir. Tedavinin uğraştırıcı olması ve tek bir seansta bitmemesi kanal tedavisi ücreti ile ilgilidir. Ancak her diş kliniğinde ücretler aynı değildir.

Diş kliniğinin konumu, bireysel stratejisi vb. etkenlerle belirlediği fiyatlar farklılaşabilir. Aynı zamanda diş uygulaması fiyatları diş yapısına, uygulama sayısına ve seans sayısına göre değişiklik gösterir. Bu nedenle de muayene olarak ayrıntı fiyat bilgilendirmesi alınmalıdır.

4 Mevsim Diş Polikliniği ücretsiz muayene ve röntgen fırsatları ile hastalarını kabul eder. Sonrasında gerekli işlemler hakkında ve ücretleri hakkında ayrıntılı olarak bilgi verir. Buna bağlı olarak da hastalar beklemediği bir durum veya fiyatlandırma ile karşılaşmaz.

Eğer siz de dişlerinizi önemsiyorsanız mutlaka 4 Mevsim Diş Polikliniği’ne gelin!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.