Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kamyon Vinç

Kamyon Vinç

Vinç türleri üretim şekilleri birbirinden farklıdır. Bazı vinçler kolaylıkla taşınabilir bazıları ise sabit vinçlerdir. Aynı şekilde vinçlerin kaldırma ve taşıma kapasiteleri de farklıdır. Bu nedenle vinç kullanım amacı ve yük miktarı belirli olmalıdır.

Eğer hareket edebilen ve hareket kabiliyeti kısıtlı olmayan bir vinç türü gerekli ise; kamyon vinç türlerinden biri seçilmelidir.

Kamyon Vinç Nedir?

Vinç işlevi gören yani taşıma-kaldırma işlemlerini yapan vinç kolunun ve gövdesinin bir kamyonun arakasına yerleştirilmesidir. Bu şekilde herhangi bir kamyon kullanıldığı gibi kamyon vinç de kullanılabilir. Yani hareket kabiliyeti yüksektir.

Ancak yük yüklendiği zaman hareket kabiliyeti kısıtlanır. Yüklere, kamyona ve vinç operatörüne zarar gelmemesi adına yüklü kamyon vinç hareket alanının dışına çıkmamalıdır.

Araç arkası vinç adı da verilen kamyon vinç modelleri farklı farklıdır. Mobil vinç veya sepet vinç olarak isimlendirilen çeşitleri bulunur. Mobil vinçler kullanımı kolay, yük taşıma miktarı ne az ne de fazla olan vinç türleridir.

Sepet vinçler ise vinç kolunun uç kısmında yer alan sepet nedeni ile tercih edilir. Sepet kısmına hem insan hem de yük konulabilir. Bu sayede pek çok farklı iş kolunda kullanım alanı bulur.

Bu vinçlerin kaldırma ve taşıma kapasiteleri değişiklik gösterir. Ek vinç kolu ile taşıma kapasitesi arttırılabilir. Ancak yine de her vincin üst seviyesi vardır. Bu nedenle kapasite öğrenilmeli ve dışına çıkılmamalıdır.

Siz de Vinç Pazarı ile iletişime geçerek ihtiyacınız olan kamyon vinç hakkında bilgi alabilir, kiralama ve satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Vinç Pazarı hem uygun fiyatlı hem de kaliteli vinçleri sizler için satışa ve kiraya sunar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.