Kabil Havalimanı’nda büyük patlama: En az 5 ölü, 16 yaralı

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Kabil Havalimanı’nda büyük patlama: En az 5 ölü, 16 yaralı30774562

Afganistan’da Kabil Uluslararası Havalimanı’nın girişinde büyük bir patlama yaşandığı bildirildi. Bomba yüklü aracın patlatıldığı ve Taliban’ın üstlendiği saldırıda, en az 5 kişi öldü, 16 kişi de yaralandı.

AFP’nin geçtiği haberde, Kabil Emniyet Müdür Yardımcısı Sayed Gul Agha Rouhani’nin, “patlamanın öğle saatlerinde havalimanının girişindeki ilk kontrol noktasında yaşandığı” ifadesine yer verildi.

AFP foto-muhabiri, yolcuların havalimanına girmeden önce üstlerinin arandığı ilk kontrol noktasından yanmış et parçalarının etrafa dağıldığını bildirdi.
Görgü tanıkları saldırıda yaklaşık 10 aracın zarar gördüğünü, bölgede bulunan iş yeri ve evlerde de maddi hasar oluştuğunu belirtti.

Olay yerine sevk edilen ambulanslar, saldırıdan zarar gören insanları hastanelere taşırken, görgü tanıkları, sokakta cesetler bulunduğunu söyledi.

Reuters’ın bir güvenlik yetkilisine dayandırdığı haberde, saldırının bölgedeki iki zırhlı aracı hedef aldığı, fakat araçların içinde kimin bulunduğunun net olmadığı belirtildi.

Kabil polisi yaptığı açıklamada, saldırıda en az beş sivilin öldüğünü, aralarında çocukların da olduğu 16 kişinin de yaralandığını söyledi.

Saldırıyı Taliban üstlendi.

Afganistan’da Cuma günü polis akademisi ve ABD’ye ait özel kuvvetler üssü yakınlarında patlamalar olmuş, 51 kişi hayatını kaybetmişti.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.