Jamaika hükümeti yüklenicisi, COVID-19 laboratuvar sonuçları da dahil olmak üzere ABD gezgin verilerini ifşa etmiş olabilir: rapor

Jamaika hükümeti, güvenli olmayan sunucunun ihlal edildiğine veya ‘kötü amaçlı veri çıkarma’ için kötüye kullanıldığına inanmıyor

Yeni bir rapora göre  , salgın sırasında sınır yeniden açıldığında Jamaika’yı ziyaret eden ABD’li gezginlerin verileri tehlikeye atılmış olabilir.

A bulut depolama sunucusu Jamaika’nın  olumsuz COVID test sonuçları ve Jamaikalı hükümeti tarafından kullanılan göç kayıtları gibi özel bilgilere sahip göç sitesi, saldırıya uğradığını ve Amerikalıların binlerce veri maruz kaldı, TechCrunch bildirdi.

Jamaika hükümetinin günlük koronavirüs sayılarını kaydetmek için bir uygulama kullandığı ve insanların semptomlarını JamCOVID19 web sitesi aracılığıyla girmelerine izin verdiği bildirildi . Pandemi sırasında önceden onaylanmış seyahatler için başka bir web sitesi, seyahatlerinden önce negatif COVID test sonuçlarını yükleyen gelen yolcular tarafından kullanıldı. Siteler, depolama sunucusunu korumasız bırakan teknoloji firması Amber Group tarafından inşa edildi. 

JAMAİKA SEYAHATÇILARA KORONAVİRÜS PANDEMİĞİ ARASINDA SİGORTA ÜCRETİ ALACAK 

Rapora göre sunucu, 70.000’den fazla negatif COVID-19 test sonucuna ve 425.000’den fazla göçmenlik belgesine (isimler, doğum tarihleri ​​ve pasaport numaraları dahil) ve Jamaika’ya seyahat etmeyi sağlayan bilgilere sahipti. Buna ek olarak, ülkenin Haziran 2020’de sınırlarını ilk kez yeniden açtığı andan itibaren 250.000’den fazla karantina emri ve 440.000’den fazla insan imzası görüntüsü ile birlikte sunucuda bulunduğu bildirildi. 

FOX LIFESTYLE HABERLERİ İÇİN FACEBOOK’TA TAKİP EDİN

“Güvenlik açığının kötüye kullanılması durumunda yolcuların veri güvenliğinde herhangi bir ihlal olup olmadığını ve herhangi bir yasanın ihlal edilip edilmediğini belirlemek için derhal kapsamlı bir soruşturma başlatıldı. Şu anda, güvenlik açığının açık olduğuna dair hiçbir kanıt yok. Jamaika hükümeti Çarşamba günü yaptığı açıklamada , düzeltilmeden önce kötü niyetli verilerin çıkarılması için istismar edildi, “dedi .

“Çok sayıda ihtiyattan dolayı, verileri güvenlik açığına maruz kalmış olabilecek yolcularla iletişime geçtik ve onlara verilerin bütünlüğünü ve gizliliğini sağlamak için adımlar atıldığını garanti ettik” şeklinde devam etti.

FOX HABERİNİN DEVAM EDEN KORONAVİRÜS KAPSAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Jamaica Gleaner gazetesinin Ekim ayında bildirdiğine göre, Amber Group ayrıca Britanya Virjin Adaları, St. Lucia, Turks & Caicos ve Grenada için dijital seyahat yetkilendirme siteleri kurdu , ancak bu web sitelerinden herhangi bir veri olup olmadığı belirsiz.  

Amber Group, Fox News yorum talebini hemen geri göndermedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*