İzmir’in risk tüneli

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

İzmir’in risk tüneli1

Yapımına 2011 yılında başlanan  1670 metre uzunluğundaki Konak Tüneli, içindeki mekanik ve elektrikle ilgili donanımları tamamlanmadan 7 haziran seçimleri öncesi hizmete alındı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 25 Mayıs’ta açtığı iki gidiş iki geliş olan tünelde, haziran ayından itibaren her iki tüpte birer şerit trafiğe kapatıldı. Tüneldeki eksikleri tamamlamak için yapılan çalışmalar yavaş ilerledi. Açılıştan sonra iki ay geçmesine karşın henüz eksiklikler tamamlanamadı. Konak Tüneli’nde standartlar havalandırma sistemi, yangın algılama ve ihbar sistemi devreye girmedi.

TRAFİK KONTROL SİSTEMİ DE ÇALIŞMADI

Tünelde olabilecek bir kazada telefon ve anons sistemi henüz bulunmazken, sürücüleri hızları konusunda uyaran ve düzenleme yapan trafik kontrol sistemi de çalışmadı. Uzmanlar tünelin bu eksikliklerle açılmasının riskler taşıdığı ve hata olduğu uyarısı yaptı. Karayolları Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu ise hayati ve trafik güvenliğini etkileyecek eksiklikler olmadığını, montajların sürdüğünü ve gerekli önlemlerin alındığını açıkladı.

KAYNAK: Hürriyet


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.