Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

İtalya makam araçlarını eBay’de satıyor

Başbakan Matteo Renzi, ekonomik kriz önlemleri kapsamında kamu harcamalarında kesintiye gidilmesi ve makam araçlarının sayısının azaltılmasını istemişti.

Devlete ait 59 bin makam aracından 151’inin 16 Nisan’a kadar e-bay sitesinde açık artırmayla satılması planlanıyor. Satışa çıkarılan araçlar arasında Jaguar, Maserati, BMW, Aadi, Volvo, Fiat, Lancia gibi birçok farklı marka bulunuyor.

Başbakanlıktan yapılan açıklamada, “kurumsal görevlerin yerine getirilmesinde artık ihtiyaç duyulmayan ve masraf yaratan” araçların satılmak için seçildiği belirtildi. Satış işleminin “şeffaf ve kamuya açık” şekilde yapılabilmesi için de internet ortamında yürütülmesine karar verildi.

Satışa çıkarılan araçların çoğunun eski ve çok kullanılmış olması yüzünden “kayda değer” bir gelir beklenmiyor. Ancak makam araçlarının elden çıkarılması sembolik bir önem taşıyor.

‘NEDEN MAKAM ARACINA BİNİYORLAR Kİ?’

Başbakan Renzi, geçen Ocak ayında Twitter’a yazdığı bir mesajda “Bir bakanlık müsteşarının neden makam aracına binmesi gerekiyor? Müsteşarlar yürümeli” demişti.

Başbakan Renzi, makam araçlarını azaltmanın yanı sıra yönetim kademelerindeki isimlerin maaşlarının düşürülmesini de planlıyor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.