Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

İşte ‘Türkiye’de neden bilim adamı yetişmiyor?’ sorusunun yanıtı

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

İşte ‘Türkiye’de neden bilim adamı yetişmiyor?’ sorusunun yanıtıbil

İnternete ‘Türkiye’den neden bilim adamı yetişmiyor’ başlığı ile yüklenen video en çok izlenenler arasına girdi. Tüm Türkiye’nin konuştuğu videoda Bedirhan, bir şişe su, bir balon, bir mum ve bir çakmakla deney yapmak isterken, “Ben o suyu içiyorum” diyen anneannesinin müdahalesiyle karşılaştı ve çabası yarım kaldı. Bedirhan bunun üzerine anneannesine verdiği tepkiyle tüm izleyenlerin sevgilisi oldu. Öte yandan Bir grup videonun bir markanın viral reklamı olduğunu iddia etti.

Hızla yayılan bu görüntülerin, “Türkiye’de neden bilim adamı yetişmiyor?” sorusuna yanıt niteliğinde olduğu yorumları yapıldı. İşte o anlar..

Evde deney yapmaya çalışan Bedirhan’a anneannesinin müdahalesi kimini güldürürken kimi kullanıcıları ise üzdü. Hatta Bedirhan’a deney seti almak kampanya bile başlatıldı. Facebook grubu Güzel Çocuk, Bedirhan’ın çalışmalarına devam edebilmesi ve içindeki bilim adamını yaşatabilmesi için ufaklığa bir deney seti almaya karar verdi ve bunun için bir bağış kampanyası başlattı. Öte yandan Bedirhan Türkiye’de neden bilim adamı yetişmiyor? videosunun milyonlara ulaşmasıyla teşekkür videosu da paylaştı.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.