Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

İşte Turgut Özal’ın ‘imamlık’ yaptığı o an!

Haber |İşte Turgut Özal’ın ‘imamlık’ yaptığı o an! | Haberturgut özal imam

 

Beş vakit namazına dikkat eden Turgut Özal, fırsat buldukça da Umre ve Hac görevini ifa etmeye çalışıyordu. Özal’ın “Cumhurbaşkanı oldum diye namazı mı terkedeceğim?” sözü onunla özdeşleşmiş ve merhumun namaza verdiği önem bu sözle daha net anlaşılmaktadır.
TURGUT ÖZAL NAMAZ KILDIRIYOR
Turgut Özal’ın Başbakanlık yaptığı Temmuz 1988 yılında Medine’de Kuba Mescidi’nde namaz kıldırırken çekilen fotoğraf son günlerde sosyal paylaşım sitelerinde kullanıcılar tarafından paylaşılıyor. CUMHURBAŞKANI CUMA NAMAZI KILAR MI?
Haber7 yazarı Osman Özsoy ‘Paşa’nın umresi ile dalga geçmek’ başlığıyla kaleme aldığı yazısında Özal ve Türkiye’yle ilgili bir gerçeği gözler önüne sermişti: “Başbakan Turgut Özal, Kenan Evren’in ardından 1989 yılında cumhurbaşkanı seçildiği günlerde medyada yoğun olarak, ‘laik bir ülkenin cumhurbaşkanı Cuma namazı kılar mı, kılmaz mı?’ meselesi tartışılıyordu. Özal’ın cumhurbaşkanı olarak Cuma namazına gitmesi bile sorun olmuş, konuya bu davranışın laikliğe aykırı olduğu sığlığı içinde yaklaşılmıştı.”
ÖZAL HALKIN SEVİGİSİ KAZANMIŞTI
Mütevazi hayatı, halkla iç içe bir siyaset hayatı sürdürmesi ve dindar bir Cumhurbaşkanı olarak hayata veda etmesi Turgut Özal’ı değerli kılan en önemli etkenlerdi. Özal’ın cenaze töreninde “Sivil Cumhurbaşkanı”, “Demokrat Cumhurbaşkanı”, “Dindar Cumhurbaşkanı” pankartlarıyla da halk Özal’ın bu tutumunu desteklemiştir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.