İşte Galaxy Alpha öncesi Samsung’un metal telefonları

İşte Galaxy Alpha öncesi Samsung’un metal telefonları

Samsung, Galaxy Alpha ile uzun bir süredir cihazlarında yer vermediği metal malzemeye bir kez daha geçiş yaptı. One M7 ya da One M8’deki gibi tamamı metalden oluşan bir tasarım olmasa da, Galaxy Alpha’da metal çerçevelere yer verilerek tasarım noktasındaki eleştirilerin bir nebze olsun önüne geçildi.

Galaxy Alpha 6.7mm kalınlığıyla Samsung’un en ince telefonu olma özelliğini gösteriyor. Şık bir tasarımıyla kullanıcıları etkilemeyi başaran Galaxy Alpha aynı etkiyi ne yazık ki teknik özellikler noktasında gösteremedi. Özellikleri itibariyle orta segmente konumlandırılan Galaxy Alpha yine de metal çerçeveleriyle Samsung cephesinde yeni bir tasarım anlayışını açacağa benziyor. Dileriz benzer premium tasarım anlayışını etkilerini Galaxy Note 4’te de gösteriyor.

samsung-wave-ii-s8530

Samsung’un telefonlarda metal malzeme kullanımı ilk defa Galaxy Alpha’da olmadı. Geriye dönüp baktığımızda metal kullanımı noktasında hatırlanacak modellerin başında Wave telefonlar geliyor. Bada işletim sisteminin temsilcileri olan Wave 1, 2 ve 3 serisi telefonlar günümüzde her ne kadar unutulmaya yüz tutmuş olsalar da, sahip olduğu malzeme kalitesiyle şüphesiz bugüne kadar ki en iyi Samsung akıllı telefonlarıdır. Samsung’un Bada platformundan elini çekmesiyle telefonlarda sadece tasarımlarıyla hatırlanır oldu.

Daha geriye gidecek olursak; 2006 yılında Samsung’un SGH-D830 Ultra Edition kapaklı telefonu da yine metal malzemesiyle dikkat çeken telefonlardan biri oldu. 9.9 mm kalınlıktaki telefon mobil dünyasındaki ömrünü çoktan tamamladı.

Samsung’un ilk akıllı telefonları arasında yer alan Windows Mobile 6.5 işletim sistemiyle çalışan Giorgio Armani B7620 isimli model de yine Samsung’un metal çerçeveli telefonları arasında yerini alan telefonlardan biri oldu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*