İşte asıl kahramanın kimliği!

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

İşte asıl kahramanın kimliği!30968342

Amsterdam-Paris seferini yapan hızlı trendeki olası bir katliamı engelleyen üç ABD’li ve bir İngiliz yolcuya Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande tarafından şeref nişanı verildi. Öte yandan, saldırgana ilk müdahaleyi yaptıktan sonra yaralanan ve halen hastanede tedavi gören bir diğer yolcunun kimliği de ortaya çıktı.
HOLLANDE ŞEREF NİŞANI VERDİ
İngiliz Telegraph gazetesi, silahlı Eyüb El Kazzani’nin üzerine atlayan ilk kişinin, Sorbonne Ünivertsitesi’nde İngilizce öğretmenliği yapan Mark Moogalian olduğunu bildirdi.
Moogalian, yaralandığı saldırının ardından böyle hastaneye kaldırılmıştı.

Gazetenin haberine göre, 51 yaşındaki Moogalian, tuvaletten çıkan Kazzani’yle karşılaşan Damien A. isimli Fransız bankacının yardımına koşarken, eşi Isabella Risacher’e de saklanmasını söyledi.

Tam adının açıklanmasını istemeyen 28 yaşındaki Fransız, saldırganla yaşadığı boğuşma sırasında yerde kaldı.

Moogalian ise Kazzani’nin elindeki Kalaşnikof’u düşürmesini sağladı. Ancak saldırgan daha sonra tabancasını çıkardı ve Moogalian’ı boynundan vurup, makineli tüfeğini de geri aldı.

Ardından devreye, silah sesini duyan ABD’li askerler Alek Skarlatos, Spencer Stone ve üniversite öğrencisi Anthony Sadler ile İngiliz vatandaşı Chris Norman girdi ve bu dört yolcu Kazzani’yi etkisiz hale getirdi.

Olay sırasında hafif yaralanan Stone dahil dört yolcu bugün Elysee Sarayı’nda düzenlenen törenle Hollande’ın elinden kahramanlık madalyası aldı.

“AÇ OLDUĞU İÇİN SALDIRDI”
Bu arada 25 yaşındaki Faslı Kazzani’nin avukatı, müvekkilinin saldırıyı “aç olduğu” için düzenlediğini öne sürdü.
Fransız BFM televizyonuna konuşan avukat Sophie David, Kazzani’nin niyetinin yiyecek bulmak olduğunu iddia etti. David, müvekkilinin evsiz, fiziken ve ruhen oldukça zayıf olduğunu belirterek, Kazzani’nin saldırıda kullandığı silahı da Brüksel tren garı yakınlarındaki bir parkta bulduğunu öne sürdü.

Söz konusu parkta yaşayan Kazzani’nin birkaç gün sonra Kalaşnikof marka silahı alarak diğer evsiz arkadaşıyla trene bindiğini belirten David, müvekkilinin tek amacının soygun yaparak “biraz para ve yemek bulmak” olduğunu savundu.
Yolcular tarafından etkisiz hale getirilen Kazzani, Fransa’nın Belçika sınırı yakınlarındaki Arras istasyonunda gözaltına alındı.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.