İstanbul’da Sıcak Saatler! Haliç Köprüsü Yakınlarında Silahlar Patladı

Haliç Köprüsü altında silah seslerinin duyulması üzerine polisler alarma geçti. Yunus Polis Merkezi’nin hedef alındığını sanarak teyakkuza geçti. Olayın yanlış anlaşılmadan kaynaklandığı ortaya çıktı.

Haliç Köprüsü altında saat 18.20 sıralarında peş peşe silah sesleri duyuldu. Bunun üzerine polis ekipleri alarma geçti.  Polis ekipleri, köprünün hemen altındaki Yunus  Polis Merkezi’nin hedef alındığını sanarak teyakkuza geçti. Olayın yanlış anlaşılmadan kaynaklandığı ortaya çıkınca rahat bir nefes aldılar.

BİR VATANDAŞ DURUMU POLİSE BİLDİRDİ

İddiaya göre,  Haliç Köprüsü’nün Eyüp bölgesinde kalan bir parkta 4 gencin üşümemek için yüzlerini kaşkolla kapatmasından şüphelenen bir vatandaş durumu polise bildirdi.

POLİS EKİPLERİ GÖNDERİLDİ

İhbarcı vatandaşın Motorize  Polis ekipleri merkezine saldırı olabileceğini söylemesi üzerine, olay yerine Eyüp ilçesinden polis ekipleri sevk edildi.

POLİSLER GELİNCE ŞÜPHELİLER KAÇTI

Polislerin parka gelmesi üzerine şüpheliler kaçmaya başladı.

POLİSLER, HAVAYA BİRKAÇ EL ATEŞ AÇTI

Bunun üzerine polisler havaya peşpeşe birkaç el ateş açtı. Silah seslerinin duyulması üzerine, konudan habersiz olan Yunus timleri kendilerine yönelik bir saldırı olduğunu sanarak teyakkuza geçti.

ZIRHLI ARAÇLAR GÖNDERİLDİ

Haliç Köprüsü’nün altında ve üstünde geniş güvenlik önlemleri alındı. Bölgeye zırhlı araçlar sevk edildi. Bir polis helikopteri de havadan devriye uçuşu yaptı.

GENÇLER GÖZALTINA ALINDI

Bu sırada, polisten kaçmaya çalışan 4 genç köprünün altında gözaltına alındı. Olayın yanlış anlaşılmadan kaynaklandığı ortaya çıktı.

POLİSE YÖNELİK SALDIRI YOK

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre,  Haliç‘te polise yönelik saldırı yok. Şüpheli kişilere müdahale eden bazı polisler havaya ateş açarak silah kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.