İstanbul’da deprem meydana geldi! İstanbul’daki depremin büyüklüğü neydi? Daha büyük bir deprem gelir mi?

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

İstanbul’da deprem meydana geldi! İstanbul’daki depremin büyüklüğü neydi? Daha büyük bir deprem gelir mi? 1

AFAD’dan gelen bilgilere göre İstanbul’da saat 17.45’te merkez üssü Marmara Denizi olan 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi ise İstanbul’u endişelendiren depremin büyüklüğünü 4.2, derinliğini ise 7.7 olarak açıkladı.

AFAD’dan gelen bilgilere göre İstanbul’da saat 17.45’te merkez üssü Marmara Denizi olan 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi ise İstanbul’u endişelendiren depremin büyüklüğünü 4.2, derinliğini ise 7.7 olarak açıkladı. İstanbul’da bu akşam korkutan bir deprem meydana geldi. Deprem saat 17:45’te yaşandı. AFAD’dan gelen bilgilere göre depremin merkez üssü Marmara Denizi. Depremin büyüklüğü is 4 olarak duyuruldu. Deprem İstanbul’un 25 kilometre güneybatısında meydana geldi. 12 kilometre derinliğindeki deprem İstanbul ve çevresinde hissedildi. KANDİLLİ RASATHANESİ 4. 2 OLARAK DUYURDU

Kandilli Rasathanesi ise İstanbul’u endişelendiren depremin büyüklüğünü 4.2, derinliğini ise 7.7 olarak açıkladı.

İSTANBUL’DA DAHA BÜYÜK BİR DEPREMİ TETİKLER Mİ?

İTÜ’den Prof. Dr. Okan Tüysüz “Bu deprem İstanbul’da daha büyük bir depremi tetikler mi?” sorusuna yanıt verdi. NTV canlı yayınına bağlanan Tüysüz, şu bilgileri verdi:

DAHA BÜYÜK DEPREM ÜRETMEZ AMA…

Büyükçekmece gölünün hemen açıkları. Kuzey Anadolu Fayı’nın Marmara içindeki uzandığı bölgede. Marmara Denizi içinde Kuzey Anadolu Fayı’nda deprem beklediğimiz yerler var. Bu deprem bu fayın deprem üretme potansiyelinde olduğunu gösteriyor. Daha büyük bir depremi tetikleme durumunda değil. Ama izlemek gerekiyor. Bu tür 4, 4.5 gibi depremler olup arkasından daha küçük depremlerle devam ediyor. Çok önemli bir deprem olmadığı kanaatindeyim. İstanbul’da deprem meydana geldi! İstanbul’daki depremin büyüklüğü neydi? Daha büyük bir deprem gelir mi?

 


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.