İstanbul Sultanbeyli’de polis merkezine saldırı

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

İstanbul Sultanbeyli’de polis merkezine saldırı1

Sultanbeyli’de, Fatih Polis Merkezi’ne bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre saldırıda 3 polis memuru ve 7 vatandaş hafif şekilde yaralandı. Bomba yüklü aracı kullanan teröristin öldüğü belirlendi. Saldırı sonrası çıkan çatışmada 2 saldırgan öldürülürken, 1 polis de şehit oldu.

Petrol Yolu Caddesi’ndeki 3 katlı polis merkezine bombalı saldırı düzenlendi. Terörist saldırıda 3 polis memuru ile 7 vatandaşın yaralandığı bildirildi.

Bombalı saldırının ardından yangın çıkan binada, kısmi çökme meydana geldi. Binanın yakınındaki bazı ev, işyeri ve araçlarda da hasar oluştu.2
BOMBA YÜKLÜ ARAÇLA SALDIRI
Sultanbeyli’deki Fatih Polis Merkezine düzenlenen terörist saldırının bomba yüklü araçla yapıldığı belirlendi.

Polis merkezine düzenlenen terörist saldırıya ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Olayla ilgili yapılan çalışmada, Fatih Polis Merkezinin önüne yaklaşan bomba yüklü olduğu tespit edilen araçta patlama meydana geldiği ve aracı kullanan teröristin de öldüğü belirlendi.

Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılar sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından Sultanbeyli Devlet Hastanesine kaldırılırken, itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangın da söndürüldü.

Aralarında özel harekat polislerinin de bulunduğu çok sayıda polis ekibi de karakol çevresinde güvenlik önlemlerini arttırdı.3

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN SALDIRIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA
Sultanbeyli Petrolyolu Caddesi üzerinde bulunan Fatih Polis Merkezi’ne bombalı araçla düzenlenen saldırıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

“10.08.20105 günü saat 01.00 sıralarında Sultanbeyli İlçesi Fatih Polis Merkezi Amirliği’ne bomba yüklü bir araçla geldiği ilk belirlemelere göre tespit edilen terörist ya da teröristlerce yapılan saldırı neticesinde polis merkez amirliğinde görevli (1) komiser yardımcısı (2) polis memuru ve (7) vatandaşımız hafif şekilde yaralanmış ve hastanede tedavilerine başlanılmıştır. Olay ile ilgili ayrıntılı inceleme ve çalışmalar devam etmektedir”

SALDIRI SONRASI ÇATIŞMA: 1 POLİS ŞEHİT
Fatih Polis Merkezi yakınında önlem alan güvenlik güçlerine saldırı sonrası çevreden ateş açıldı. Polisin karşılık vermesiyle çıkan çatışmada iki saldırgan öldürülürken, Bomba İnceleme ve İmha Şube Müdürü Beyazıt Çeken şehit oldu.4


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.