İsrail’den Kudüs’e 1500 konut daha

Haber |İsrail İçişleri Bakanlığı, Kudüs kentinde bin 500 yeni yerleşim biriminin imarına onay verdiğini açıkladı. | Haber

haber
haber

Haber |İsrail’den Kudüs’e 1500 konut daha | Haber

Rapor bir üniversite öğrencisinin zamanla beyni yıkanarak nasıl bir tetikçi haline geldiğini ortaya koyuyor.

EYLEMLERLE TANIŞMA: 2008’de Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünükazandı. Örgüt sempatizanlarıyla tanıştıktan sonra basın açıklamalarına katılıp slogan attı. İlerleyen zamanla önce dövizleri ardından en önde pankart taşımaya başladı. Zamanla basınaçıklamalarını okuyup, gruba slogan attırmaya başladı.

ŞİDDET EYLEMLERİ: Örgüte yakın dergilerin satışını yaptı. Polise yönelik taşlı sopalı saldırılara katıldı.Pankart asma eyleminde gözaltına alındıktan sonra kayıplara karıştı. Kendisinin de içinde olduğu gruba yönelik operasyonda yakalanamadı, ancak ismi örgüt üyesi olarak kayıtlara geçti.

BOMBALI, SİLAHLI SALDIRILAR: Ve 30 Mayıs 2012 günü İstanbul’da ortaya çıktı. Başörtüsü takarak McDonald’s’a bomba bırakırken güvenlik kameralarına yakalandı. 15 ve 16 Haziran 2012’de yine sahneye çıktı. İstanbul Avcılar Polis Merkezi’nde görevli polise silahlı saldırı ve polis Zekeriya Yurdakul’un Gaziosmanpaşa’da yemek yerken şehit edilmesi olaylarına karıştı.

VE CEZAEVİ: 20 Temmuz polisle girdiği silahlı çatışma sonucu yaralı olarak ele geçirildi. Kendini gizlemek için saçlarını boyatan ışıklı hastaneye götürülürken hala slogan atıyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.