İş güvenliği uzmanlığı sınav başvuruları 5 Kasım’da sona eriyor- ÖSYM Aday başvuru formu

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

İş güvenliği uzmanlığı sınav başvuruları 5 Kasım’da sona eriyor- ÖSYM Aday başvuru formu1

İş güvenliği uzmanlığı sınav başvuruları için yarın son gün! 2015 İş güvenliği uzmanlığı sınav başvuruları 27 Kasım Salı günü başlamıştı. Peki, İş güvenliği uzmanlığı sınav başvurusu nasıl yapılır? İş güvenliği uzmanlığı aday başvuru formuna ve başvuru işlemlerine haberimizden ulaşabilirsiniz…

İş güvenliği uzmanlığı sınav başvuruları 5 Kasım’da sona eriyor. 2015 İş güvenliği uzmanlığı Aralık dönemi sınavı 5 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirilecek.  İş güvenliği uzmanlığı sınav başvuruları 27 Ekim Salı günü başladı. Peki, İş güvenliği uzmanlığı sınav başvurusu nasıl yapılır? İş güvenliği uzmanlığı aday başvuru formuna haberimizden ulaşabilirsiniz…

İş güvenliği uzmanlığı sınav başvuruları ne zaman bitiyor?

2015 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2015-İSG) Aralık Dönemi Başvuruları 27 Ekim 2015-5 Kasım 2015 tarihleri arasında yapılacak.

Aralık Dönemi Sınavı 5 Aralık 2015 tarihinde; Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illerinde yapılacaktır.

İş güvenliği uzmanlığı sınav başvurusu nasıl yapılır?

-Sınava başvuran adaylar ilgili mevzuatta yer alan düzenlemeleri kabul etmiş sayılırlar.

-6114 sayılı Kanun’un 7. maddesinin 5. fıkrası gereği sınavlar ile ilgili açıklamalar ve duyurular; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığının İnternet sayfasında yapılır.İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.

-ÖSYM tarafından sınav ilgili olarak alınan yeni kararlar ve gerekli görülen değişikliklere ilişkin bilgiler, ÖSYM’nin İnternet sayfasından kamuoyuna duyurulur. Bu nedenle ilgililerin ÖSYM’nin İnternet sayfasını sık sık kontrol etmeleri yararlarına olacaktır.

-Adaylardan alınacak ücretler, ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından belirlenir ve ÖSYM’nin İnternet sayfasından kamuoyuna duyurulur.

-Başvuru merkezleri ve bankalar tarafından, ÖSYM’nin İnternet sayfasında belirtilen ücretlerin dışında herhangi bir işlem için adaylardan ücret talep edilemez.

-Başvurusunu yapmayan, başvurusu geçersiz sayılan, sınava girmeyen veya giremeyen, sınava alınmayan veya sınavdan çıkarılan, sınavda başarı sağlayamayan veya sınavı geçersiz sayılan, ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran veya aynı işlem için birden fazla ödeme yapmış olan adayların ödedikleri ücretler geri verilmez/devredilmez. Ücretlerin doğru yatırılmasının sorumluluğu adaya aittir.

-Başvuru merkezleri tarafından başvuru işlemini yapan adaydan sadece başvuru hizmeti ücreti alınır, başvuru esnasında ayrıca fotoğraf ve şifre için ücret alınmaz.

İş güvenliği uzmanlığı sınavı ne zaman yapılacak?

-ÖSYM gerektiğinde, sınava başvuran aday sayısına bağlı olarak listede yazılı merkezlerine ek yeni sınav merkezleri açabilir veya listede yazılı sınav merkezlerinden bazılarını iptal edebilir.

-Kapasitesi dolmuş veya iptal edilmiş sınav merkezlerini isteyen adayların bir kısmı, kapasitesi dolmamış diğer sınav merkezlerine atanır.

-Böyle durumlarda adayın sınava gireceği yeri saptama yetkisi ÖSYM’ye aittir. ÖSYM gerekli olduğu hâllerde adayı tercih ettiği sınav merkezlerinden farklı bir sınav merkezine atayabilir.

-Sertifika alanlarına bağlı olarak başvuran aday sayısının 1000’den daha az olduğu sınav merkezlerinde sınav yapıp yapmama hakkında ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından başvurular alındıktan sonra karar verilecektir.

-Sınav, saat 09.30’da başlayacak ve 75 dakika sürecektir.

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI ADAY BAŞVURU FORMUNA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

İş güvenliği uzmanlığı aday başvuru formu nasıl doldurulur?

-Aday Başvuru Formu, başvuru işleminin kolay ve doğru yapılmasına yardımcı olacağı için bu forma yazılanlar okunaklı olmalıdır.

-Formun doğru ve eksiksiz olarak doldurulması adayın sorumluluğundadır. Kimlikle ilgili bilgi alanlarına, adayın nüfus cüzdanında yer alan bilgiler değiştirilmeden, kısaltma yapılmadan yazılacaktır.

-Aday Başvuru Formundaki bilgilerin gerçeğe uygun olmasından aday sorumludur.

-Eksik veya yanlış bilgilerden adayların yararına doğacak sonuçlar geçersiz sayılır, zararına olacak sonuçlar düzeltilmez.

-Adayın, yazdığı bilgilerdeki eksiklik ve yanlışlardan doğacak sonuçlarla ilgili itirazları dikkate alınmaz.

-Yanlış bilgi verildiğinin tespiti hâlinde, adayların sınav sonuçlarına ilişkin bütün hakları geçersiz sayılır.

-ÖSYM tarafından gerektiğinde adaylara; telefon, SMS, e-posta vb. yollarla bilgilendirme yapılabildiğinden ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemindeki iletişimle ilgili alanların mutlaka güncel ve doğru bilgileri içermesi gerekmektedir

 -ADRES: KKTC dâhil Türkiye dışında oturan adaylar, ADRES bilgi alanına ülke adı dâhil tüm adres bilgilerini yazacaklar, ADRES İLİ ve ADRES İLÇESİ bilgi alanlarını boş bırakacaklardır.

-SINAV MERKEZLERİ: Adaylar, başvuru süresince ais.osym.gov.tr adresinden tercih ettikleri sınav merkezlerinde değişiklik yapabileceklerdir.

-Başvuru süresi bittikten sonra sınav merkezleri tercihlerinde değişiklik yapılamaz. Bu nedenle adaylar, sınav merkezi tercihlerini belirlerken kendilerine en uygun olan merkezini tercih etmelidir.

BAŞVURU MERKEZİNDE YAPILACAK BAŞVURULAR Tüm Başvuru Merkezleri başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri içinde alacaklardır. Başvuru işleminin yapılabilmesi için adayın başvuru merkezine şahsen gitmesi zorunludur.

-İNTERNET İLE BİREYSEL BAŞVURULAR Sınava bireysel olarak İnternet aracılığıyla başvuru hakkı olan adaylar ÖSYM’nin İnternet sayfasındaki açıklamalar doğrultusunda başvuru süresi içinde başvuru işlemlerini yapacaklar ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.

-İnternet aracılığıyla bireysel başvuru başvurunun son gününde, saat 23.59’da sona erecektir.

DİKKAT: Başvuru işleminin yapılması için başvuru ekranında “Başvuru İşlemi ÖSYM’ye Bildirilmiştir.” açıklamasının mutlaka görülmesi ve sınav ücretinin yatırılması, aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünün, yazıcıdan alınarak başvurunun diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklanması gerekmektedir.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.