hızlı sarj
hızlı sarj

İPhone’un Şarjı İki Hafta Bitmese Nasıl Olur

İPhone’un Şarjı İki Hafta Bitmese Nasıl Olur

sarj sorunu

sarj sorunu

Apple, şarj olmadan haftalarca çalışabilentelefon, tablet ve laptop’lara öncülük edebilir.

İngitere merkezli firma Intelligent Energy, yaptığı açıklamada ortak çalıştığı “uluslararasıbir elektronik şirketiyle” ve “ABD’de önde gelen kaynaklarla” bir dizi patent satın aldıklarını söyledi. İki firma, şu sıralar “yakıt hücreleri” yoluyla elektronik cihazlaragünlerce ve hatta haftalarca güç sağlamaküzere çalışıyorlar.

Daily Mail’in haberine göre Intelligent Energy’nin yakıt hücreleri, hem doğa dostu, hem deverimliler ve böylece pili uzun süre dayanan, çevreye saygılı elektronik cihazların üretimine izin veriyorlar.

Apple ile Intelligent Energy arasındaki ortaklığın fısıltılardan ileriye giden kanıtları da var. Intelligent Energy’nin COO’su Joe O’Sullivan’ın daha önce Apple’da görev yapmış olması veşirketin Apple’ın Cupertino’daki yönetim merkezine yakın bir yerde, San Jose, Kaliforniya’da bir ofis açması, ortaklığın gerçek olma ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Intelligent Energy, Suzuki ve Boeing gibi firmalara teknoloji satan bir firma; ancak yakıt hücresiyle çalışan tüketici elektronikleri rüyası, henüz gerçeğe dönüşmedi. Apple, 2011’den bu yana yakıt hücrelerini MacBook‘a koymaktan bahsediyor. Kim bilir, belki de fikrin hayata geçme zamanı gelmiştir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*