iPhone SE özellikleri neler ve fiyatı ne kadar ?

iPhone SE özellikleri neler ve fiyatı ne kadar ?

iPhone SE özellikleri nedir? Piyasaya ne zaman çıkacak ve fiyatı ne kadar olacak?

1

Hem küçük, hem de güçten ödün vermeyen bir iPhone hayal edenlerin dilekleri bugün iPhone SE ile kabul oldu. iPhone 5S’nin gövdesine sahip telefonun içerisinde iPhone 6S’in bileşenleri bulunuyor. İşte iPhone SE’nin tüm özellikleri. iPhone 5S ile genel olarak aynı ölçülere sahip yeni iPhone SE, görünüş olarak 5S’ten neredeyse farksız. Tek fark, kenarlarının parlak değil mat olması. iPhone SE, space grey, silver, gold ve rose gold olmak üzere dört renk seçeneğiyle gelecek.

TEKNİK ÖZELLİKLER

iPhone SE’de Apple Pay ödeme sistemi için NFC yongası, çok daha hızlı A9 işlemci ve M9 hareket işlemcisi bulunuyor. Yani iPhone 6S’tekine çok yakın bir performans elde etmeyi bekleyebilirsiniz.

2

KAMERA

12 megapiksellik yeni kamera, 4K video kaydedebiliyor. Kameranın iPhone 6S ve 6S Plus’takiyle aynı olduğu söyleniyor. Kamera, hareketli fotoğraf yakalama işevi Live Photos’u da destekliyor.

3

iPhone SE, iPhone 6S gibi ekran yoluyla flaş desteği sunuyor. Yani ön kamerayla fotoğrafınızı çekerken ekranı beyazlatarak yüzünüzü aydınlatabiliyor.

3D TOUCH YOK

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ın en önemli yeteneği olan 3D Touch, iPhone SE’deki en önemli eksiklerden bir tanesi. Bu işlev, yeni iPhone’larda ekrana ne kadar bastırdığınızı algılayarak, buna yönelik içeriksel işlevler sunuyordu.

4

3D Touch yok

YAZILIM

iPhone SE, beklediğimiz gibi bugün indirmeye sunulan iOS 9.3 ile çalışıyor. iOS 9.3, Night Shift ile uykunuzu düzene koymayı umuyor. Bunun yanında Note uygulamasında istediğiniz notları parolayla korumanıza izin veriyor. News ve HealthKit’de de bazı geliştirmeler var.

5

ÇIKIŞ TARİHİ

iPhone SE, 31 Mart’ta satışa sunulacak. Telefon, Mayıs sonunda 110 ülkeye ulaşmış olacak. iPhone SE’nin tanıtımıyla beraber Apple’ın iPhone 5S satışını durdurduğu düşünülüyor. iPhone 5S’in sipariş sayfası, bugün itibariyle Apple’ın ana sayfasına yönlendiriliyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.