Kategoriler
Telefon İncelemeleri

iPhone 7 Çıkış Tarihi Ve Ne Zaman Çıkacak? Fiyatı, Fiyatları Ne Kadar Olacak ?

iPhone 7 Çıkış Tarihi Ve Ne Zaman Çıkacak? Fiyatı, Fiyatları Ne Kadar Olacak ?

iPhone 7 ne zaman çıkacak ve fiyatları ne kadar olacak çok merak ediliyor. Modelin özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi ile ilgili en doğru bilgiler

Teknoloji dünyasında attığı her adımla isminden uzun süre bahsettiren Apple firması, iPhone 7 modelini çıkartmak için hazırlıklarına başladı.iPhone 7 ne zaman çıkacak sorusuna üretici firma kesin cevap vermemiş olmasa da sabırsızlıkla beklenen modelin çıkış tarihi hakkında basında birçok haber yer alıyor. iPhone 7 ne zaman çıkacak sorusuna bir çıkış tarihi cevabı arıyorsanız haberimizi okumaya devam edebilirsiniz. Özellikleri çok merak edilen iPhone 7 modeli hakkında en doğru bilgiler burada! iPhone 7 fiyatları ne kadar sorusuna cevap arıyorsanız haberimizi okumaya devam edebilirsiniz. iPhone 7 fiyatı ile oldukça cep yakması bekleniyor. Fakat iPhone 7 özellikleri ile fiyatları hak edecek gibi gözüküyor. iPhone 7 hakkında en doğru bilgiler Ajanshaber.com’da.

İPHONE 7 ÇIKIŞ TARİHİ VE FİYATLARI

Üretildiği günden itibaren dünya genelinde çok büyük yankılar getiren reklamlar ile tanıtılan iPhone modelleri, teknoloji piyasasının zirvesinden inmek bilmiyor. Çıkan her yeni model ne kadar cep yaksa da iPhone modellerinin sevenleri telefonu ilk alan olabilmek için mağaza önlerinde yatıya kalıyorlar. En son çıkan Apple telefon modelleri olan İPhone 6 ve 6S modelleri ile de her zaman olduğu gibi büyük ses getirmişti. İlk çıkardığı telefonları bile halen daha piyasada 500 liranın üzerinde satılırken 2015 yılının sonuna iPhone 6 ve 6S ile giriş yapan Apple firması, bu telefonlarda uyguladığı teknoloji ile herkesi şaşkına çevirmişti. Şimdi de iPhone SE modelini piyasaya sürmek için kollarını sıvayan Apple, 2016’da oldukça başarılı işlere imza atacakmış gibi gözüküyor.

iPhone 7 çıkış tarihi uzun süredir çok merak edilen bir konulardan birisiydi. iPhone 7 ne zaman çıkacak sorusuna verilecek kesin bir cevap olmasa da iPhone 7 modellerinin çıkış tarihi Eylül 2016 olacak, yönünde güçlü kaynaklardan bilgiler geliyor. Son birkaç iPhone modelinin Eylül ayında piyasaya sunulduğu göz önüne alındığı zaman bu tahmin oldukça güçlü oluyor. Güvenilir kaynaklara göre, Apple sabırsızlıkla beklenen bu söz konusu modeli daha önce piyasaya getirebilir. Ne yazık ki iPhone 7 ne zaman çıkacak sorusuna verecek kesin bir cevap mevcut değildir. Teknoloji devi Apple firmasının iPhone 7 modelli telefonunda çift RAM kullanacağı belirtiliyor. Yetkililerin ortaya attığı bir başka iddia ise, Apple’ın mini bir iPhone yapabileceği yönünde oldu. Bu ürünün de 2015’te piyasada yer alabileceğini ifade eden yetkililer telefonun 4 inç ekranlı olabileceğini belirtti.

İPHONE 7 BEKLENEN ÖZELLİKLERİ

Basına sızan bilgilerde dikkat çekici bir noktalardan birisi de Apple’ın Eylül için 3 yeni iPhone modeli tanıtmaya hazırlandığı yönündeki iddialar. iPhone 6 ve 6 Plus lansmanından kısa bir süre sonra ortaya 4 inç ekranlı yeni iPhone iddiaları da atılmıştı. Ve bu iddiaların ardından Aplle firması iPhone 5 SE isimli bir model hazırlığı içinde olduğunu belirtmişti. iPhone 6’da olduğu gibi 4.7 inçlik bir ekrana sahip olması beklenen yeni iPhone 7’nin 5GB RAM’e sahip olacağı sıklıkla dile getirilen iddialar arasında yer alıyor. Başka bir söylentiye göre ise yeni akıllı telefonun hafızası, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’tan farklı olmayacak ve ürün, 16, 64 ve 128 GB kapasite seçenekleri ile piyasaya sürülecek. Apple’ın yeni modelinin iOS 9 ya da iOS 10 işletim sistemi ile çalışacağı tahmin edilirken, 2016 yılında tanıtılması ve piyasaya sürülmesi bekleniyor.

2014 yılında ortaya atılan iPhone 6 modelinin safir kristal cam ekran olarak çıkacağı söylentileri gerçeği yansıtmadıı. Ve görünüşe göre, birçok iPhone kullanıcısının iPhone 6 modelinin kolay çizildiği yönünde şikayeti var. 2014 yılında Apple firmasının safir cam üreten bir şirket ile anlaştığı söylentileri çoğaldı. Bu nedenle, Apple’ın iPhone 7 üzerinde safir kristal cam ekranı kullanacağına kesin gözüyle bakılıyor.  Kablosuz şarj olma özelliği Samsung’un amiral gemisi modeli Samsung Galaxy S7’de ve Android cihazların birçoğunda mevcut. Bu nedenle, kablosuz şarj özelliği herhangi bir benzer akıllı telefonlarda bulunuyorsa bu, Apple iPhone 7’ye bir katma değer olacaktır.

Android akıllı telefonların pil ömrü her yeni modelde biraz daha artıyor. Buna rağmen iPhone’ların pil ömrü hala beklentilerin altında kalıyor. Ve dahası, android telefonlar en yeni donanım birimleri ile daha az güç kullanan, olağanüstü performans yeteneğine sahip. Ve bu nedenle, Apple daha az güç tüketen işlemci ile pil ömrünü uzatmayı hedefliyor. Model ,çin beklenen özelliklerden birisi de su geçirmezlik özelliği oldu. Birçok telefonda olan bu özelliğin artık Apple cihazlarına da gelmesi bekleniyor. Samsung telefonlar ile Apple cihazları karşılaştırdığımızda, Samsung cihazların üstün çözünürlük farkı her zaman göze çarpıyor. Teknoloji devi Apple, iPhone 6 Plus modelinde ilk Full HD cihazını sundu. Bu nedenle, önümüzdeki Apple iPhone 7 modeli Quad HD ekrana sahip olabilir. iPhone 7, Force Touch dokunmatik ekran teknolojisi ile sert bir dokunuş ve hafif bir ayırt yeteneğine sahip olacak. Bu özel Force Touch, esnek Retina ekrandaki minik elektrotları kullanarak, hafif bir dokunuş ile güçlü bir basma hareketi arasındaki farkı anlıyor ve istenildiği zaman ekrandaki içeriklerle ilgili belirli kontrollere anında erişim sağlıyor. Haberimizde yer alan her bilgi, tahmin yönündedir. Dünya genelinde sabırsızlıkla beklenen iPhone 7 modelinde bu özelliklerin hepsi olabileceği gibi hiçbirisi bulunmayabilir de.

 

Kaynak: Ajans Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.